300 plus - dla kogo przeznaczone są pieniądze? Wypłatę można dostać już wkrótce

300 plus, czyli dodatkowe pieniądze dla wszystkich rodzin z dziećmi. Z programu mogą skorzystać uczniowie do ukończenia 20. roku życia. Ntomiast naa dziecko z niepełnosprawnością, uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia. Z początkiem lipca ruszył moment składania wniosków. Potrwa on do końca listopada - jednak warto się pospieszyć.

300 plus, czyli dodatkowy zastrzyk gotówki dla wszystkich dzieci, które realizują obowiązek szkolny. To dokładnie 300 zł jednorazowego wsparcia w zakupie wyprawki szkolnej. A ta potrafi wiele kosztować. Jeśli rodzice dotrzymają terminów, na wypłatę środków mogą liczyć maksymalnie do końca września.

Zobacz wideo Z jakim poziomem inflacji możemy pożegnać rok 2022?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

300 plus - dla kogo przeznaczone są pieniądze?

Z początkiem lipca 2022 roku ruszył nabór wniosków wypłatę pieniędzy ze świadczenia "Dobry start" (potocznie nazywany 300 plus) w związku z rozpoczęciem przyszłego roku szkolnego 2022/2023. Przyjmowaniem wniosków, ich rozpatrywaniem oraz przyznawaniem i wypłatą należnych pieniędzy zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To właśnie tam, od 1 lipca można składać wnioski o wypłatę świadczenia - jednak tylko w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe.

Wnioski można składać, w terminie od 1 lipca do 30 listopada:

  • przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/,
  • przez bankowość elektroniczną,
  • portal PUE ZUS.
 

Ze świadczenia 300 plus nie mogą jednak skorzystać małe dzieci, które uczęszczają do żłobka i przedszkola oraz studenci. Należą się one tylko dla uczniów w wieku od 7. do 20. lat. Jednak w przypadku, kiedy dziecko posiada orzeczenie o niepełnosprawności i się nadal uczy - pieniądze przysługują do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Im szybciej złożysz wniosek - tym szybciej otrzymasz pieniądze

Jak podaje Ministerstwo Rodziny, rządowy program wsparcia w zakupie wyprawki szkolnej jest skierowany do 4,4 miliona uczniów.

Jednak jeśli rodzice liczą na pieniądze szybko - powinni już teraz złożyć wniosek o wypłatę świadczenia. Złożenie dokumentów jeszcze w wakacje gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do końca września. Natomiast w przypadku kiedy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to pieniądze trafią na konta bankowe rodziców dzieci znacznie później - w ciągu kolejnych dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA