Imiona dla chłopców. Są nowe pozycje w TOP 20. Na liście "największy" i "bohater"

W rankingu 20 najpopularniejszych imion dla chłopców pojawiły się pewne zmiany - kilka imion jest częściej nadawanych, pojawiło się też jedno nowe. Niebawem mogą wylądować na szczycie rankingu popularności. O jakich imionach mowa?

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Wielu rodziców przykłada dużą wagę do wyboru imienia dla dziecka. Przeglądają księgi imion oraz sprawdzają ich znaczenie. Dla niektórych ważną sprawą jest też popularność. Jedni chcą oryginalnego i wyjątkowego imienia dla swojej pociechy, inni wolą z kolei imiona ze szczytu popularności.

W przypadku imion chłopięcych można zauważyć pewne zmiany - kilka zyskało na popularności, dodatkowo pojawiła się nowa pozycja na liście TOP 20. Niebawem mogą się stać bardzo popularne, więc warto je zapamiętać.

Ranking imion dla chłopców. Jakie imiona zyskują na popularności? [LISTA]

Na szczycie rankingu imion niezmiennie królują Antoni, Jan, Aleksander, a także Franciszek i Jakub. Ale co z innymi pozycjami TOP 20? Okazuje się, że kilka imion zyskało mocno na popularności w ostatnim czasie:

  • Leon - aktualnie na 6 lokacie (rok temu miał 9 miejsce), nadane obecnie 5296 chłopcom,
  • Mikołaj - zajmuje 7 miejsce (wcześniej 8), nosi je 5205 chłopców,
  • Nikodem - wskoczył z 15 miejsca na 11, nadano je 4596 razy.
  • Ignacy - znajduje się na 12 miejscu (rok temu był na 17), nosi je 4372 chłopców.

Co z nowymi imionami? Na liście 20 najpopularniejszych imion dla chłopców pojawiło się jedno nowe - Maksymilian. Na ten moment zostało nadane 3081 razy, co dało mu przedostatnie, 19 miejsce w rankingu. Tym samym zastąpił on imię Igor, które zajmuje obecnie 22 lokatę. Cały ranking imion męskich można sprawdzić w tym miejscu - imiona chłopięce dane na 24 stycznia 2022 roku.

Więcej o: