Nietypowe imię dla chłopca wielu kojarzy się z bohaterką Disneya. Polska aktorka wybrała je dla synka

Niektóre imiona mają szczególne znaczenia, które sprawiają, że są one wyjątkowe. Jedno z nich ma swoje źródło w Biblii i bogatą historię. Co ciekawe, w Starym Testamencie było ono alternatywną nazwą dla Jerozolimy. Oto Ariel, a jego imię oznacza "Lew Boży". Mało tego, kojarzone jest z bohaterką bajki "Disneya".

Rodzice przez wiele miesięcy myślą nad tym, jak nazwać swoje dziecko. Chcą, by jego imię było wyjątkowe i niosło za sobą jakieś ważne znaczenie. Często szukają inspiracji w rankingach lub sprawdzają różne księgi. Niektórzy decydują się na nietuzinkowe imiona. Przykładem może być Ariel, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. 

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Więcej informacji o imionach znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Imię dla chłopca 2022Greckie imię dla chłopca blisko podium. Rodzice je uwielbiają

Męskie imię o biblijnym znaczeniu wielu osobom kojarzy się z bohaterką Disneya

Właściwie skąd wzięło się imię Ariel? Nie jest ono nowe, nie jest też pomysłem Disneya (tak miała na imię tytułowa postać z kultowej "Małej Syrenki") ani twórców innych bajek oraz filmów. Ariel pojawił się już na kartach Biblii, a jego imię z hebrajskiego oznacza "lew boży". W Starym Testamencie właśnie tak nazywano Jerozolimę, czyli jedno z najważniejszych miast w tej księdze.
Gdzie jeszcze się pojawiło? Chociażby w dramacie "Burza" Williama Shakespeare'a. Nosił je duszek powietrzny.

Chociaż imię to jest nietypowe i wywołuje wiele kontrowersji, to coraz więcej osób decyduje się na jego wybór. Mamą Ariela jest na przykład Aleksandra Domańska, która podzieliła się tą wiadomością na Instagramie.

Cześć. Mam na imię Aleksandra. Jestem mamą Ariela. Artystką serca. Kobietą poszukującą, próbującą, doświadczającą, popełniającą błędy. Jestem. Oddycham. Zmieniam się. Mienię się milionem barw

- czytamy w poście. Internautki są tym zachwycone, w komentarzach chwalą aktorkę, jej pomysł oraz odwagę i same piszą o tym, jakie imiona wybrały dla swoich dzieci. 

 

Imię dla dzieckaArchiwalny ranking popularnych imion - tak nazywano dzieci 20 lat temu

Więcej o: