Dziecko urodziło się z czterema rękami i nogami. Ludzie wierzą, że jest "reinkarnacją bogini"

W Indiach, w stanie Uttar Pradesh, urodziło się dziecko z ośmioma kończynami. Prawdopodobnie jest to wada wrodzona o nazwie polymelia. Choć rodzice są zaniepokojeni stanem malucha, część osób, które usłyszały o narodzinach dziecka, wierzy, że jest ono "reinkarnacją bogini".

Chłopiec z czterema rączkami i nóżkami urodził się na początku lipca w miejscowości Hardoi w Indiach. Dodatkowe kończyny są przyczepione do brzucha dziecka. Choć nie podano oficjalnych informacji, podejrzewa się, że jest to tzw. polymelia, która charakteryzuje się większą niż standardowa liczbą kończyn. Dodatkowe kończyny zwykle są przykurczone i/lub zdeformowane. Więcej o tej przypadłości można przeczytać na stronie National Library of Medicine.

Jak donosi brytyjski serwis The Independent, matka chłopca została przewieziona do szpitala w niedzielę. Wkrótce potem urodziła. Serwis podaje, że zarówno kobieta, jak i jej dziecko, czują się dobrze. Rodzice są jednak zmartwieni stanem malucha. Na razie nie podano, czy chłopiec przejdzie zabiegi, które ułatwią mu dalsze życie.

Cheri Price / SWNS.comWcześniak urodził się z tak przezroczystą skórą, że widać było jego mózg. Po roku trudno uwierzyć, że to to samo dziecko

Dziecko jako "reinkarnacja bóstwa"

O nietypowym porodzie szybko dowiedziały się lokalne media, a z nich - mieszkańcy miasta. Część osób twierdzi, że chłopiec jest "cudem natury". Nie brakuje jednak i takich, którzy wierzą, że dziecko to "reinkarnacja bogini". Chodzi o Lakszmi, która w hinduizmie jest boginią szczęścia, bogactwa i piękna. Zwykle przedstawiana jest jako młoda kobieta z czterema rękami.

Jak informuje The Independent, nie jest to pierwszy raz, kiedy w Indiach urodziło się dziecko z większą liczbą kończyn. O podobnym porodzie media donosiły na początku tego roku. Maluch z czterema rękami i nogami urodził się na wschodzie kraju.

Wymiary i waga dziewczynki zaskoczyły nawet doświadczoną położną.34-latka urodziła gigantyczne dziecko. "Ważyła tyle, co kula do kręgli"

Również w 2005 roku urodziła się dziewczynka Lakshmi Tatma z taką samą przypadłością. Imię dostała na cześć wspomnianego bóstwa. Była połączona miednicą z bezgłowym bliźniakiem syjamskim. W 2007 roku przeszła pierwszą operację, podczas której lekarze oddzielali od siebie kręgosłup oraz nerkę bliźniaków. W 2010 roku była bohaterką programu telewizyjnego, w którym pokazano, że jej rehabilitacja przynosi efekty. 

Więcej o: