Wiatr uniósł dmuchany zamek, kiedy w środku były dzieci. Zaczęły spadać na ziemię z dużej wysokości

Dziewięcioro dzieci trafiło do szpitala po tym, jak w czasie zabawy wiatr uniósł dmuchany zamek. Stan pięciorga z nich jest ciężki. Do zdarzenia doszło w miejscowości Gondershausen w Niemczech. Policja bada okoliczności.

Więcej wiadomości ze świata przeczytasz na Gazeta.pl.

W miejscowości Gondershausen w Niemczech 3 lipca odbył się turniej piłkarski. Jedną z atrakcji w czasie imprezy dla najmłodszych był dmuchany zamek. Wewnątrz bawiły się dzieci, kiedy zamek zaczął się unosić pod wpływem silnego podmuchu wiatru. Jak poinformowało "Deutsche Welle", dziewięcioro dzieci zostało rannych. Spadły z wysokości pięciu metrów.

Zobacz wideo Tak może wyglądać wózek dziecięcy przyszłości. Prototyp pomaga w kampanii dotyczącej bezpieczeństwa

Wiatr uniósł dmuchany zamek. Policja bada sprawę

Trwa śledztwo w sprawie możliwego zaniedbania. Po zdarzeniu policja zabezpieczyła dmuchany zamek i rozpoczęła prace nad odtworzeniem przebiegu wypadku. Pięcioro z rannych dzieci odniosło poważne obrażenia, z czego czworo zostało transportowanych do klinik helikopterem ratunkowym.

W poniedziałek lokalne media przekazały informację o tym, że stan najmłodszych jest już stabilny i opuściły szpital. Jednocześnie burmistrz miasta zapewnił, że zostaną wyciągnięte wnioski i że ma nadzieję, że taka sytuacja nie powtórzy się w przyszłości. 

To nie pierwszy taki wypadek w tym sezonie. Do podobnego zdarzenia doszło w Tonndorf w Turyngii, gdzie wiatr przewrócił dmuchaną trampolinę. 

Tata odpowiada na pytanie: 'Gdzie są te dzieci?'Billboardy w Polsce pytają kobiety: Gdzie te dzieci? Tata z TikToka nie wytrzymał

Więcej o: