Nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła na USG. Taka ciąża zdarza się raz na 10 mln przypadków

Ashley Ness podcza kontrolnej wizyty u ginekologa miała odnowić receptę na środki antykoncepcyjne, kiedy dowiedziała się, że jest w ciąży. Dwa tygodnie później okazało się, że taka ciąża zdarza się raz na 10 milionów przypadków.

Więcej historii mam przeczytasz na Gazeta.pl.

Podczas USG Ashley Ness zobaczyła, że spodziewa się więcej niż jednego dziecka. Zapytała wówczas kobietę, która przeprowadzała badanie, czy spodziewa się bliźniąt. Techniczka odpowiedziała, że nie wie i wyszła z pomieszczenia. Ness poczuła wówczas niepokój i zaczęła zastanawiać się, co takiego zobaczyła na obrazie pracownica szpitala. Później zdenerwowanie sięgnęło zenitu, kiedy kobieta wróciła do pomieszczenia i poprosiła przyszłą mamę, żeby na razie nie mówiła nikomu, że spodziewa się bliźniąt.

Zobacz wideo W jakim celu ma powstać rejestr ciąż? Pytamy Hannę Gill-Piątek

Taka ciąża zdarza się raz na 10 mln przypadków

Okazało się, że kobieta urodzi nie dwoje, a czworo niezwykłych dzieci. W dwóch łożyskach znajdowało się po dwoje identycznych bliźniąt.

Taka sytuacja to rzadkość. Zdarza się raz na 10 mln przypadków. Gdyby Ness grała na loterii, byłaby bardzo bogata, bo to jak trafienie szóstki w totka

–stwierdziła dr Ahmet Baschat, dyrektorka Centrum Terapii Płodu.

 

Podwójna ciąża bliźniacza występuje, kiedy dwie komórki jajowe zostaną zapłodnione w tym samym czasie, a następnie ponownie się podzielą. Ness, która posiada już jedną córkę, przez wiele lat starała się o kolejne dziecko. Niestety doświadczyła czterech poronień. Tym bardziej przeżyła szok, kiedy usłyszała nowinę.

W pewnym sensie zaakceptowałam to, że zostałam pobłogosławiona jednym dzieckiem

- mówiła w rozmowie z portalem PEOPLE.

Dodała także, że chociaż w jej rodzinie wcześniej rodziły się bliźnięta, wiadomość o podwójnej ciąży bliźniaczej nie była spodziewana. Teraz bliscy starają się pomóc kobiecie zorganizować środki i pomoc po pojawieniu się czwórki maluchów na świecie.

 

Noworodek w mazi płodowej."Czemu to dziecko takie umorusane?" Ginekolog wyjaśnia czym jest maź płodowa

Więcej o: