Nabór wniosków w programie Dobry Start - do kiedy? Do ZUS trafiło już 470 tys. wniosków

Nabór wniosków w programie Dobry Start wystartował 1 lipca. Do tej pory do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych trafiło 470 tys. wniosków, które obejmują 670 tys. dzieci. Jak złożyć wniosek o dodatkowe pieniądze? Komu się należy? Odpowiadamy.

Nabór wniosków w programie Dobry Start - do kiedy? Rodzice, którzy chcą zyskać zastrzyk gotówki na dziecko, powinni to wiedzieć. Warto również pamiętać, że od terminu wpłynięcia wniosku do urzędu zależy kiedy pieniądze dotrą na konto.

Zobacz wideo Cleo była słaba z fizyki. Znalazła sposób, jak podciągnąć sobie ocenę. Nietypowy

Nabór wniosków w programie Dobry Start. Do kiedy złożyć wniosek?

Dobry Start to 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Aby rodzice mogli uzyskać wsparcie w postaci takiej kwoty, muszą złożyć wniosek. Nabór potrwa do 30 listopada 2022 roku.

SzkołaRanking szkół ponadpodstawowych 2022. Bój o miejsca trwa

Wnioski o świadczenie można składać wyłącznie przez Internet do urzędu, a wypłata przyznanego świadczenia będzie realizowana w formie bezgotówkowej, na wskazane przez rodzica konto bankowe przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wnioski można składać poprzez:

  • bankowość elektroniczną,
  • portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/,
  • portal PUE ZUS.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rodzice, którym zależy, by pieniądze jak najszybciej znalazły się na ich koncie, powinni złożyć wniosek do końca wakacji. Dzięki temu uzyskają 300 plus nie później niż do końca września. Jeśli jednak wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, to wsparcie trafi do rodziny w ciągu następnych dwóch miesięcy od terminu wpłynięcia wniosku do ZUS

Na zdjęciu: Korytarz szkoły podstawowej.Nauczyciele mówią: dość. Broniarz występuje o podwyżki, nie wyklucza protestu

Świadczenie 300 plus - komu przysługuje?

300 plus, czyli 300 zł na zakup szkolnej wyprawki przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na dziecko z niepełnosprawnością, uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia. Warto mieć na uwadze, że 300 plus nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola i żłobka oraz nie dotyczy studentów.

Więcej o: