300 plus - do kiedy wnioski? Od jego złożenia zależy kiedy pieniądze wpłyną na konto

300 plu - do kiedy wnioski? Zastanawiają się rodzice, którzy w dobie galopującej inflacji szukają dodatkowych funduszy na zakup wyprawki szkolnej. Świadczenie "Dobry start", potocznie nazywane 300 plus przysługuje raz w roku na każde dziecko uczące się w szkole. Aby otrzymać pieniądze trzeba złożyć wniosek.

300 plus - do kiedy wnioski? Sprawdzają rodzice wszelkie terminy, aby nie przegapić ważnego momentu. Jeśli rodzicom zależy na szybkich wypłatach powinni już teraz złożyć do ZUS wniosek. To właśnie od terminu jego wpłynięcia do urzędu zależy kiedy pieniądze wpłyną na konto.

Zobacz wideo Ogromna dziura w ZUS-ie? "Jak będziemy mieli szczęście, to bieda zajrzy w oczy do końca tej kadencji"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

300 plus - do kiedy wnioski?

Z dniem 1 lipca 2022 roku rozpoczął się nabór wniosków o wypłatę świadczenia "Dobry start", potocznie nazywanego 300 plus na rok szkolny 2022/2023. Potrwa on do 30 listopada 2022 roku.

Po wprowadzonych zmianach odnośnie obsługi wszelkich świadczeń socjalnych i rodzinnych, przyjmowaniem wniosków o 300 plus, ich rozpatrywaniem oraz przyznawaniem i wypłatą zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski o świadczenie można jedynie składać do urzędu za pośrednictwem Internetu, a wypłata przyznanego świadczenia będzie realizowana w formie bezgotówkowej, na wskazane przez rodzica konto bankowe.

Wnioski można składać przez:

  • portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/,
  • bankowość elektroniczną,
  • portal PUE ZUS.

Ci rodzice, którym zależy na jak najszybszej realizacji powinni wiedzieć, że złożenie wniosku teraz, jeszcze w wakacje, gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do końca września. Natomiast w przypadku kiedy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu następnych dwóch miesięcy od terminu wpłynięcia wniosku do ZUS.  

Komu przysługuje świadczenie 300 plus?

300 plus, czyli dodatkowe 300 zł na zakup szkolnej wyprawki przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia. Jak czytamy na stronie gov.pl, 300 plus nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola i żłobka oraz nie obejmuje studentów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA