Półtoraroczny chłopczyk zmarł. Matka weganka karmiła go tylko dwoma produktami

W 2019 roku zmarł mały Ezra. Chłopczyk był skrajnie wychudzony, niedożywiony. Kiedy jego matka zadzwoniła po pomoc, mówiła, że syn jest zimny i blady. Po latach procesu prokuratorka mówi: Dowody i miejsce zbrodni w tej sprawie są wstrząsające. Jako matka nie zapomnę tego widoku do końca życia.

Skrajne zaniedbanie

Sheila O’Leary, 38-letnia matka została skazana za morderstwo pierwszego stopnia, w związku ze śmiercią jej 18-miesięcznego synka. Ezra zmarł 27 września 2019 r. z "głodu i skrajnego braku opieki" - takie oskarżenie sformułowała prokuratura. Rodzice, sami będąc weganami, mieli podawać dziecku tylko surowe warzywa i owoce. Kiedy chłopczyk zmarł ważył tylko 7,7 kg. Prawidłowa waga dziecka w tym wieku oscyluje między 10 a 11 kg.

Oskarżenie dodało:

Trzy inne ofiary, 3-letni chłopiec, 5-letni chłopiec i 11-letnia dziewczynka, również ucierpiały z powodu skrajnego zaniedbania i znęcania się nad dziećmi

Chodzi o pozostałe dzieci Sheily i Ryan'a (ojca, którego postępowanie wciąż jest w toku).W ich przypadku również stwierdzono zaniedbanie, problemy rozwojowe, sąd orzekł również o świadomym znęcaniu się na dziećmi. Zarówno matka, jak i ojciec zostali oskarżeni o morderstwo pierwszego stopnia, kwalifikowane znęcanie się nad dzieckiem, zabójstwo kwalifikowane, znęcanie się nad dzieckiem i dwa przypadki zaniedbania dziecka.

Czym jest witarianizm?

Witarianizm (nazywana również dietą raw) to dieta, która opiera się całkowicie na surowych owocach i warzywach. Na świecie istnieje coraz szersze grono jej entuzjastów, jednak specjaliści są sceptyczni. Szczególnie jeśli na szali jest zdrowie dziecka.

Więcej o: