Wniosek o "Dobry start". Wiele rodzin może liczyć na dodatkowe 300 zł. Aby dostać środki, trzeba pilnować terminów

Wniosek o "Dobry start", czyli dodatkowe 300 zł na zakup wyprawki szkolnej to pomoc rządu dla wszystkich rodzin, w których to dzieci chodzą do szkoły. Środki są wypłacane każdemu, bez kryterium dochodowego. Jednak ważna kwestią jest dotrzymanie terminu złożenia wniosku. Im szybciej rodzice dopełnią formalności - tym prędzej pieniądze pojawią się na ich kontach.

Wniosek o "Dobry start", czyli tzw. 300 plus to dodatkowe pieniądze dla wielu rodzin z dziećmi, jako wsparcie przy zakupie wyprawki szkolnej. A ta niestety potrafi wiele kosztować. Ceny plecaków, zeszytów, a nawet kolorowych kredek, czy mazaków są naprawdę wysokie. Nie wspominając już o kwocie pieniędzy jaką przyjdzie wydać na podręczniki. 

Zobacz wideo 500 plus a dzietność. Czy program spełnia swoje zadanie?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wniosek "Dobry start" - od kiedy można złożyć wniosek?

Od dziś, czyli 1 lipca 2022 roku można składać wnioski o dodatkowe 300 zł wsparcia przy zakupie wyprawki szkolnej. Świadczenie to przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami - do 24. lat. Dodatkowych pieniędzy nie dostaną jednak małe dzieci, chodzące do żłobka, czy przedszkola, a także studenci.

Wniosek o przyznanie świadczenia może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, składa osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Istotne w całym tym programie jest to, że pieniądze są wypłacane bez względu na dochody. Należą się wszystkim dzieciom i młodzieży, którzy się uczą. Dodatkowe pieniądze w wysokości 300 zł można przeznaczyć na dowolny cel, np. na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów i akcesoriów niezbędnych w szkole podstawowej, liceum, technikum, szkołach policealnych i w innych placówkach edukacyjnych.

DLOLUW basenie czyha na dzieci niebezpieczeństwo. Wystarczy łyk wody

Jak dostać pieniądze? Gdzie złożyć wniosek?

Wniosek można złożyć przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS i przez portal Emp@tia MRiPS. Tegoroczny nabór wniosków o „Dobry start" potrwa od 1 lipca do 30 listopada. Jednak warto zrobić to już z początkiem wakacji. Jak czytamy na stronie gov.pl, złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Zaprezentowano badania dotyczące projektu sztucznego łożyska. To przełomZaprezentowano badania dotyczące projektu sztucznego łożyska. "Niewątpliwa rewolucja"

Więcej o: