Dziecko utknęło w rozgrzanym samochodzie. Na pomoc ruszyło kilka osób, ale dopiero matce się udało

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Kielcach przy ul. 1 Maja. Dziecko utknęło w samochodzie przypadkowo po tym, jak zatrzasnęły się drzwi, a kluczyki zostały w stacyjce. Przechodnie próbowali wydostać dwulatka, ale ostatecznie to matce udało się wybić szybę.

Więcej najnowszych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Do zdarzenia doszło w okolicy jednego z kieleckich przedszkoli. Kobieta wsadziła dziecko do samochodu i zamknęła drzwi. Kiedy chciała wsiąść do auta od strony kierowcy, okazało się, że drzwi się zatrzasnęły, a kluczki zostały wewnątrz pojazdu. Dwuletni maluch utknął w nagrzanym samochodzie.

Jak ochłodzić pokój dziecka?Jak schłodzić pokój dziecka? Wielu otwiera okna i zapomina o jednym. Wystarczy 5 zł

Dziecko zamknięte w samochodzie. Uratowała je matka

Na pomoc ruszyli przechodnie, którzy zastanawiali się, jak dostać się do auta, żeby wyciągnąć dziecko. Jak podaje Interia, kilku mężczyzn próbowało bezskutecznie wybić szybę w drzwiach samochodu. Jednak dopiero matce udało się dostać do środka. Kobieta wybiła tylną szybę i uratowała dwulatka.

To kolejny raz, kiedy dziecko zostało w nagrzanym samochodzie, choć tym razem zdarzyło się to przypadkiem i szybko udało się wyciągnąć malucha. Niedawno pisaliśmy o dwóch innych przypadkach, z których jeden skończył się tragicznie - w Szczecinie zmarło roczne dziecko pozostawione w aucie, z kolei w Warszawie musiała interweniować policja, aby wyciągnąć z rozgrzanego samochodu dwóch chłopców. 

Zobacz wideo Pies zdycha w rozgrzanym aucie? Wybijesz szybę? [SONDA]

Policja apeluje, aby nie pozostawiać dzieci w zamkniętym samochodzie. Funkcjonariusze przypominają, że nawet jeśli na zewnątrz jest 20 stopni Celsjusza, to wnętrze auta nagrzewa się nawet do 90 stopni. Jeśli jesteśmy świadkami takiego zdarzenia, nie bójmy się wybić szyby, żeby uratować dziecko czy zwierzę zamknięte w samochodzie. W takiej sytuacji nie spotka nas za to kara.

Dziecko pozostawione w aucie - zdjęcie ilustracyjneTragedia w USA. Zmarło dziecko pozostawione w samochodzie. Ojciec popełnił samobójstwo

Co robić, by uniknąć tragedii? Rodzice znaleźli sposób

Chociaż trudno to sobie wyobrazić, tak się niestety czasami dzieje - rodzice zapominają, że na tylnym siedzeniu wiozą w aucie dziecko i zostawiają je tam nawet na kilka godzin. Pewna para z takiego powodu straciła córkę i postanowiła pomóc innym uniknąć nieszczęścia. Karen Osorio i jej mąż stworzyli kampanię o nazwie Bag in the back (z ang. torba z tyłu), która ma uświadamiać problem i zwiększać bezpieczeństwo dzieci w samochodach. Idea jest bardzo prosta. Zawsze na siedzeniu z tyłu, obok fotelika dziecięcego kładźmy swoją torebkę, telefon, klucze lub inny niezbędny przedmiot. Gdy będziemy po niego sięgać, zauważymy dziecko i nie dojdzie do nieszczęścia. 

Dziecko w aucieDziecko w rozgrzanym aucie. Jak uniknąć tragedii? Rodzice dzielą się sposobem

Więcej o: