Imiona dla dzieci o "potwornym" znaczeniu. Zastanów się dwa razy, zanim je wybierzesz

Imiona dla dzieci mają ogromne znaczenie, ponieważ w większości przypadków zostaną z nimi przez całe życie. Warto więc zastanowić się nad ich znaczeniem, żeby oszczędzić nieprzyjemności w przyszłości.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Podczas wyboru imienia dla dziecka warto kierować się tylko tym, czy jego brzmienie nam się podoba, czy nie. Innym kryterium może być również jego znaczenie - nie wszyscy chcą bowiem nazywać się jak demon czy choroba. Poniżej przedstawiamy kilka imion, których lepiej unikać ze względu na ich źródło.

Jak wybrać imię dla dziecka? Eksperci dzielą się kilkoma wskazówkamiJak wybrać imię dla dziecka? Eksperci dzielą się kilkoma wskazówkami

Te imiona dla dziewczynek mają "potworne znaczenie". Rodzice powinni przemyśleć swój wybór

Ryzykownym wyborem może być nazwanie córki Ala - chociaż jest to zdrobnienie, to od pewnego czasu funkcjonuje również jako osobne imię. Tak samo nazywa się mityczny demon znany m.in. w Macedonii, Bułgarii i Serbii. Według podań potwór sprowadzał złą pogodę i burze, które pustoszyły winnice i niszczyły uprawy na polach. Ponadto w niektórych mitach pożerał również dzieci, które uważa za pasożyty, powodował zaćmienia księżyca i słońca oraz zwiastował koniec świata. 

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Innym imieniem, które warto przemyśleć przed wyborem jest Mania, która w mitologii etruskiej jest boginią świata podziemnego i śmierci, a także matką duchów.

Dużą popularnością cieszy się od pewnego czasu imię Amelia, którego znaczenie również może nie przypaść do gustu wszystkim rodzicom. Oznacza ono bowiem również jednostkę chorobową - wada wrodzona polega na całkowitym braku kończyny lub kończyn.

Nie jest to jednak jedyne imię brzmiące identycznie jak nazwa choroby - rodzice powinni przemyśleć również nazwanie córki Cecylia lub Klaudia. Pierwsze z nich oznacza zarówno "ślepa", jak i "prowadząca ślepych". Drugie natomiast pochodzi od łacińskiego słowa Claudius, oznaczającego "kulawy, ułomny, chory, słaby, niepełnosprawny".

urzędnik odrzucił ośmieszające propozycje imionUrzędnik odmówił wpisu, gdy usłyszał, jakie imię wybrali dla dziecka...

Imiona dla chłopców, które warto dwa razy przemyśleć. Ich znaczenie może nie podobać się wszystkim

Jednym z imion dla chłopców o demonicznym znaczeniu jest Olivier, który niegdyś był jednym z archaniołów. Obecnie jednak uznawany jest za demona okrucieństwa wobec biednych i nieszczęśliwych.

Czasem starczy przekręcenie jednej litery, aby całkowicie zmienić znaczenie imienia. Tak jest z imionami Samuel i Samael - pierwsze oznacza "uproszonego od Boga", a drugie - upadłego Anioła Śmierci, który wywołał drugą, zaraz po Lucyferze, wojnę na Niebie.

Rodzice o pokojowym i pacyfistycznym usposobieniu powinni unikać raczej imienia Igor - pochodzi ono z języka rosyjskiego i oznacza wojownika.

Imię Jonasz z kolei może przynosić pecha marynarzom na statku - przesąd pochodzi prawdopodobnie od biblijnego Jonasza, którego połknął wieloryb, aby wypełnił wolę Bożą.

Więcej o: