Tragedia w USA. Zmarło dziecko pozostawione w samochodzie. Ojciec popełnił samobójstwo

W Stanach Zjednoczonych 37-letni ojciec pozostawił dziecko w czasie upału w samochodzie. Kiedy wrócił, już nie żyło. Zrozpaczony mężczyzna najpierw zadzwonił do rodziny, a potem popełnił samobójstwo. Lokalna policja podkreśla, że to "straszna historia na wielu poziomach".

Więcej wiadomości z Polski i świata znajdziecie na Gazeta.pl.

Do tragedii doszło w Wirginii w Stanach Zjednoczonych. Po tym, jak 37-letni mężczyzna zobaczył w samochodzie swoje zmarłe dziecko, zadzwonił do bliskich i poinformował ich o swoich planach samobójczych. Rodzina natychmiast zaalarmowała policję. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, było już za późno.

Zobacz wideo Wystarczyła chwila nieuwagi. 5-latka sama wyszła na ulicę
Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali na podjeździe pojazd z otwartymi drzwiami, w którym znajdował się pusty fotelik dziecięcy. Gdy weszli do mieszkania, znaleźli w nim martwego niemowlaka

- poinformował ppłk Christopher Hensley z policji w Chesterfield. Ciało ojca zostało znalezione w lesie za domem.

Trwa dochodzenie w sprawie śmierci dziecka

Według wstępnych ustaleń policji, dziecko przebywało w samochodzie przez trzy godziny. Jak informuje National Safety Council (NSC), każdego roku w Stanach Zjednoczonych umiera około 38 dzieci z powodu udaru cieplnego.

Kiedy temperatury na zewnątrz wzrastają, pojawia się ryzyko tragicznych śmierci dzieci w rozgrzanych samochodach. Eksperci alarmują, że nawet kiedy na zewnątrz jest chłodno, temperatury wewnątrz pojazdu mogą zagrażać życiu i zdrowiu dziecka. Rzeczniczka policji w Rybniku asp. Bogusława Kobeszko wskazuje, że osoby, które zauważą, że w samochodzie pozostawione jest dziecko, powinny:

  • Upewnić się, czy w pobliżu nie ma kierowcy. 
  • Sprawdzić, czy drzwi są otwarte. Jeżeli nie przyniesie to efektu, należy natychmiast powiadomić odpowiednie służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. 
  • Pozostać na miejscu i obserwować sytuację.
  • Pamiętać, że w takiej sytuacji wybicie szyby w samochodzie, by uwolnić dziecko lub zwierzę ze śmiertelnej pułapki, nie pociąga za sobą odpowiedzialności za zniszczenie mienia. 

Tata tylko na chwilę spuścił wzrok, a dziecko zaczęło się topićTylko na chwilę spuścił wzrok, gdy dziecko zaczęło się topić. Do akcji wkroczyła trzyletnia siostra

Więcej o: