Atrakcje dla dzieci Warszawa - zobacz, co spodoba się najmłodszym i uczyń Waszą rodzinną wycieczkę do stolicy niezapomnianym wydarzeniem

Atrakcje dla dzieci? Warszawa i jej okolice dysponują miejscami, które na pewno spodobają się Twoim pociechom. Sprawdź, gdzie się udać całą rodziną i zaplanuj ciekawy wypad do polskiej stolicy.

Atrakcje dla dzieci – Warszawa i okolice mają szereg propozycji

Atrakcje dla dzieci? Warszawa i okolice mogą być świetnym miejscem na planowany wyjazd wakacyjny. Wiele miejsc zostało zaplanowanych z myślą o najmłodszych, by mogli zwiedzać, bawić się i rozwijać kolejne umiejętności. Co sprawi frajdę dzieciom w samym sercu Polski?

 • Warszawskie Zoo,
 • Centrum Nauki Kopernik,
 • Manufaktura cukierków,
 • Multimedialny Park Fontann,
 • Muzeum Domków dla Lalek,
 • Muzeum Neonów,
 • Centrum rozrywki Hula Kula.

Muzeum Neonów w WarszawieMuzeum Neonów w Warszawie Fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl

W pobliżu Warszawy także można liczyć na szereg atrakcji, które spodobają się najmłodszym wycieczkowiczom. Co warto z nimi odwiedzić w okolicy?

 • Park rozrywki Julinek,
 • Dzielnica Filmowa w Zalesiu Górnym,
 • Park Bajka w Błoniu,
 • Ogród botaniczny w Powsinie,
 • Magiczne Ogrody w Trzciankach,
 • Miasteczko westernowe "Wild West City" w Runowie.

Widok na Kołobrzeg z lotu ptakaKołobrzeg. Atrakcje dla dzieci w jednym z kurortów nad polskim morzem

Atrakcje dla dzieci w Warszawie – te musisz koniecznie poznać!

Atrakcje dla dzieci w Warszawie pomagają zapełnić czas na wyjeździe i jednocześnie sprawiają, że mali podróżnicy świetnie się bawią. Oto miejsca, których nie można przegapić, będąc w stolicy.

Warszawskie Zoo

Co może sprawić dzieciom większą radość niż odwiedziny w ogrodzie zoologicznym? Jako że maluchy zwykle uwielbiają obcowanie ze zwierzętami, na pewno docenią spacer po Zoo w Warszawie. W tym obiekcie można podziwiać przedstawicieli blisko pięciuset gatunków, wśród których część została objęta programem ochrony EEP. W stolicy Twoje pociechy mogą zobaczyć między innymi nosorożca indyjskiego, pingwina przylądkowego, jaguara, irbisa, tygrysa sumatrzańskiego, lwa afrykańskiego, konia Przewalskiego, piżmowoła czy flaminga.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Centrum Nauki Kopernik

Miejsce, które zachwyci i dużych, i tych całkiem małych, może mieć bardzo dużo wspólnego z nauką. Tutaj każdy może samodzielnie przeprowadzić dowolne doświadczenie, przekonać się, w jaki sposób niektóre rzeczy rejestrują jego zmysły oraz jakich reakcji dostarczy jego organizm. Przygotowane eksponaty i miejsca do przeprowadzania własnych eksperymentów sprawią, że również dzieciom spodoba się pośród tego wszystkiego, a wycieczka stanie się wyjątkową przygodą.

Wystawa ,, Przyszłość jest dziś: Cyfrowy mózg' w Centrum Nauki KopernikWystawa ,, Przyszłość jest dziś: Cyfrowy mózg' w Centrum Nauki Kopernik Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Manufaktura cukierków

Które dziecko nie lubi słodyczy? Trudno więc w ogóle założyć, że przyjeżdżając do stolicy, można by pominąć na mapie zwiedzania właśnie to miejsce. Wnętrze Manufaktury cukierków, którą można też odnaleźć w Toruniu, to prawdziwy raj dla łasuchów. Kolorowe słodkości leżą poukładane według porządku przewidzianego przez pracowników, tworząc wyjątkowe miejsce, rodem z baśni. Maluchy na pewno załapią się też na ekscytujący pokaz lub warsztaty, podczas których specjaliści wyjaśnią, w jaki sposób powstają słodycze oraz z jakich metod korzystają przy ich wyrobie.

Atrakcje dla dzieci – okolice Warszawy też mają się czym pochwalić!

Atrakcje dla dzieci – okolice Warszawy również mają ich sporo, a kiedy jest się już w stolicy, warto zapuścić się nieco dalej i zajrzeć do miejsc odrobinę od niej oddalonych, które również zachwycą Twoją pociechę.

Park rozrywki Julinek

To niesamowite miejsce przyciąga rodziny z całej Polski, gwarantując moc atrakcji, w połączeniu z bezpośrednim obcowaniem z naturą, która znajdzie się dosłownie na wyciągnięcie ręki. To tutaj możecie skorzystać z największego w województwie mazowieckim parku linowego, odwiedzić krainę dmuchańców, przejść ściankę wspinaczkową, a także trafić na w pełni ekologiczny plac zabaw. Najnowsza strefa zabawy spodoba się z kolei miłośnikom wodnych atrakcji – świetnie wyposażona powierzchnia parku wodnego, liczącego sobie 20 000 m2 pozwoli na chwilę zapomnieć o całym świecie.

Dzielnica Filmowa w Zalesiu Górnym

W takim parku tematycznym z pewnością jeszcze nie byliście. To jedyna okazja, by podczas spaceru poprzyglądać się scenom prosto ze znanych filmów. Dzięki odpowiedniej scenografii i właściwej aranżacji terenu, możecie poczuć się jak na planie jednej z hitowych produkcji. Co więcej, na terenie parku występują liczne place zabaw, z których maluchy mogą korzystać do woli, podobnie jak z atrakcyjnych karuzel. Odwiedziny w tym miejscu są również świetnym pretekstem do wspólnej, rodzinnej przechadzki, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że znajduje się ono w otulinie parku krajobrazowego.

KrakówAtrakcje dla dzieci Kraków - sprawdź koniecznie, gdzie zabrać najmłodszych

Park Bajka w Błoniu

Wyobrażasz sobie ogromną przestrzeń, pełną sprzętów do zabawy, za wykorzystywanie której nie trzeba w ogóle płacić? Park Bajka to centrum rodzinnej rozrywki i rekreacji, pełne skomplikowanych, powykręcanych zjeżdżalni oraz lin do wspinaczki. Nie należy też zapominać o strefie fontann, z której najchętniej korzysta się w upalne dni. Nic nie stoi również na przeszkodzie, żeby zmęczeni rodzice usiedli na chwilę na ławeczce i po prostu odpoczęli.

Te i wiele innych miejsc w  Warszawie i okolicach sprawi, że wyprawa do stolicy okaże się niezwykle udana dla Twojego dziecka.

Zobacz też: Wyjazd z dzieckiem pod namiot. Jak zorganizować wymarzony weekend? [tipy i praktyczna lista do wydruku]

Więcej o: