Meghan Markle we wzruszających słowach o poronieniu. "Milczenie i napiętnowanie"

Meghan Markle w najnowszym wywiadzie dla magazynu "Vogue" wypowiedziała się w mocnych słowach o aborcji. Przy okazji wspomniała o osobistej stracie dziecka. Zapewniła, że teraz jest wdzięczna za to, że może być matką. - Wiem, jak to jest mieć połączenie z tym, co rośnie w twoim ciele - mówiła żona księcia Harrego.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Meghan Markle i książę Harry jakiś czas temu podjęli dość kontrowersyjną decyzję. Książę i księżna Sussex zdecydowali się opuścić rodzinę królewską i żyć z dala od Wielkiej Brytanii. Swoją decyzję tłumaczyli tym, że od dawna chcieli odpocząć od dworskiej etykiety i swobodnie wychowywać dzieci. Teraz para wiedze życie na własnych zasad. Choć Meghan Markle i książę Harry chronią swoją prywatność, to czasami opowiadają w wywiadach o swoim życiu osobistym. Tym razem Meghan Markle w szczerej rozmowie z magazynem "Vogue"  podzieliła się własną opinią dotyczącą zaostrzenia prawa aborcyjnego USA. Markle otwarcie przyznała, że nie zgadza się z decyzją Sądu Najwyższego, który uznał aborcję za zakazaną. Przy okazji wspomniała także o stracie ciąży, której doświadczyła w lipcu 2020 roku.

Zobacz wideo Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey wstrząśnie rodziną królewską? Sekretny ślub, płeć drugiego dziecka i oskarżenia o rasizm

Meghan Markle o ciąży: To, co dzieje się z naszymi ciałami, jest bardzo osobiste

Meghan Markle w wywiadzie z amerykańską feministką, Gloria Steinem wyznała, że jest bardzo szczęśliwa i wdzięczna za możliwość bycia matką tak wspaniałych dzieci. Kobieta zdradziła, jakie towarzyszyło jej samopoczucie podczas stanu błogosławionego. Opowiedziała także o poronieniu. 

Myślę o tym, jak szczęśliwie czułam się, że mogłam mieć oboje dzieci. Wiem, jak to jest mieć połączenie z tym, co rośnie w twoim ciele. To, co dzieje się z naszymi ciałami, jest bardzo osobiste. Może również prowadzić do milczenia i napiętnowania, mimo że tak wielu z nas boryka się z osobistymi kryzysami zdrowotnymi. Wiem, co to jest poronienie, o czym mówiłam publicznie

- zdradziła. Meghan wyraziła niezadowolenie związane z zakazem aborcji i podkreśliła, że każda kobieta powinna mieć prawo wyboru:

Nikt nie powinien być zmuszany do podjęcia decyzji, której nie chce podjąć, lub która jest niebezpieczna i zagraża życiu.

Żona księcia Harrego zapewniła, że powinno się edukować ludzi na tak ważne tematy, a także słuchać społeczeństwa i dopiero wtedy podejmować tak ważne decyzje.

Im bardziej normalizujemy rozmowy o rzeczach, które mają wpływ na nasze życie i ciało, tym więcej osób zrozumie, jak potrzebna jest ochrona

- zapewniła. 

Martyna WojciechowskaMartyna Wojciechowska rozmawia z 14-letnią córką o seksie. "To dla mnie normalne"

Więcej o: