Zjeżdżalnia rozgrzana do czerwoności i parzące szczeble? Nim puścisz dziecko na plac zabaw, dobrze się zastanów

Przy tak wysokich temperaturach, które aktualnie panują za oknem - należy chronić siebie, ale także i dzieci. Maluchy są bowiem najbardziej narażone na udary i poparzenia słoneczne. Na spacerach, szukając chwili wytchnienia oraz cienia, warto przyjrzeć się również placom zabaw. Rozgrzana do czerwoności zjeżdżalnia i parzące szczebelki kolorowych drabinek mogą być niebezpieczne.

Zjeżdżalnia rozgrzana do czerwoności i parzące szczeble mogą być bardzo niebezpieczne dla małych dzieci. Przed skorzystaniem z placu zabaw warto się upewnić, czy dziecko podczas szaleństw i zabaw, nie zrobi sobie krzywdy.

Zobacz wideo Nakrywasz wózek pieluszką? To może skończyć się w szpitalu

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zjeżdżalnia rozgrzana do czerwoności i parzące szczeble - na to rodzice powinni uważać

Pogoda, która aktualnie panuje za oknem, czyli temperatura powyżej 30 stopni Celsjusza - sprawia, że o poparzenie słoneczne, albo przegrzanie wcale nie trudno. Najbardziej narażone są oczywiście osoby starsze i małe dzieci.

Maluchy najbardziej lubią spędzać czas na dworze, na placu zabaw, gdzie bez przeszkód mogą budować zamki z piasku, huśtać się na huśtawce oraz korzystać ze zjeżdżalni. Zanim jednak rodzice pozwolą na takie szaleństwa, powinni upewnić się, czy dane miejsce jest bezpieczne.

Oczywiście sprawą bezdyskusyjną jest to, że wszystkie przyrządy do zabawy są bezpieczne i bez brakujących części. W innym przypadku usterki lepiej zgłosić administratorowi obiektu, a samemu z dzieckiem poszukać innego placu zabaw.

Jednak przy takiej pogodzie, która panuje w Polsce - warto zwrócić uwagę na temperaturę zjeżdżalni i innych barierek oraz poręczy, na które lubią wspinać się dzieci.

Rodzicie powinni mieć świadomość, że wszystkie elementy na placu zabaw nagrzewają się w słońcu. Głównie tyczy się to elementów wykonanych z plastiku oraz metalu. Mogą nagrzewać się do bardzo wysokich temperatur i spowodować poparzenie skóry dziecka. Najczęściej są to huśtawki i zjeżdżalnie. Także zanim rodzic pozwoli dziecku zjechać na zjeżdżalni - powinien upewnić się, że dany przyrząd nie jest za bardzo nagrzany.

300 złotych wsparcia na nowy rok szkolny 2022/2023. Wnioski o 'Dobry start' można składać już od 1 lipca300 plus na "Dobry start". Niebawem rusza nabór wniosków

Nakrycie głowy, woda i filtr - o czym jeszcze powinni pamiętać rodzice?

Zanim rodzic wybierze się z dzieckiem na spacer, powinien nasmarować małe ciałko kremem z filtrem - im wyższy, tym lepszy. W upalne dni należy zadbać również o odpowiednie nakrycie głowy dla malucha. Powinno być lekkie i przewiewne. Brak odpowiedniego nakrycia może skutkować nie tylko bólem głowy, bo nawet - w skrajnych przypadkach - udarem słonecznym.

Przy obecnych temperaturach jakie mamy w naszym kraju, dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą butelki z wodą. O odpowiednim nawadnianiu powinni pamiętać zarówno dorośli, jak i dzieci.

Jednak najważniejsza jest profilaktyka, czy przede wszystkim unikanie sytuacji niebezpiecznych. Jeśli nie wymaga tego nagła potrzeba - lepiej w godzinach południowych, kiedy słońce grzeje najmocniej - pozostać w domu. Na plac zabaw można wybrać się wcześnie rano lub po południu, kiedy temperatury będą nieco niższe. Godziny od 11:00 do 16:00 są niewskazane do spędzania czasu na dworze w pełnym słońcu.

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Lista obiektów. Czy bonem turystycznym można zapłacić w restauracji? Zdjęcie ilustracyjneGdzie można wykorzystać bon turystyczny? Lista obiektów jest bardzo długa

Więcej o: