"Dobry start" - dla kogo? 1 lipca to waży termin dla rodziców. Wielu z nich może liczyć na zastrzyk gotówki

"Dobry start" to rządowy program pomocy dla rodzin z dziećmi w zakupie wyprawki szkolnej. Od 1 lipca będzie możliwość złożenia wniosku, jednak tylko za pośrednictwem Internetu. O dodatkowe pieniądze mogą ubiegać się tylko ci rodzice, których dzieci chodzą do szkoły. Z programu wyłączone są maluchy i studenci.

Już za kilka dni rusza rządowy program "Dobry start", czyli jednorazowe dofinansowanie, na które mogą liczyć wszyscy uczniowie. Pieniądze są przyznawane bez względu na osiągany dochód - wystarczy jedynie złożyć wniosek. Aby dostać pieniądze trzeba, jednak pilnować terminu.

Zobacz wideo Ogromna dziura w ZUS-ie? "Jak będziemy mieli szczęście, to bieda zajrzy w oczy do końca tej kadencji"

Więcej informacji znajdziesz na stornie głównej Gazeta.pl.

"Dobry start" - dla kogo? Jakie wymogi trzeba spełnić, żeby dostać pieniądze?

W najbliższy piątek, czyli 1 lipca rusza rządowy program wsparcia wszystkich rodzin, których dzieci chodzą do szkoły. Potocznie nazywany jest "300 plus", ponieważ to dodatkowe 300 zł jednorazowego świadczenia przyznawane bez względu na dochód osiągany przez rodziców.

Dofinasowanie w zakupie wyprawki szkolnej przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7. do 20. roku życia, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami - do 24. roku życia. Z programu wyłączone są maluchy chodzące do żłobka lub przedszkola oraz studenci.

Warto zrobić to jak najprędzej, żeby pieniądze trafiły na konta jeszcze przed 1 września. Dzięki temu powrót dzieci do szkół będzie łatwiejszy

– zaznaczyła Marlena Maląg, szefowa MRiPS, w poniedziałkowym komunikacie, opublikowanym na Facebooku.

Według danych podanych przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej corocznie z programu "Dobry start" korzysta ok. 4,4 mln dzieci. 

Co zrobić, żeby dostać pieniądze? O czym rodzice powinni pamiętać?

Nabór wniosków o "Dobry start" ruszy w piątek 1 lipca 2022 roku i potrwa do 30 listopada br. Są trzy sposoby na złożenie wniosku:

  • bankowość elektroniczną,
  • profil PUE ZUS,
  • portal Emp@tia.

Przyjmowaniem wniosków o świadczenie dobry start, ich rozpatrywaniem oraz przyznawaniem i wypłatą tego świadczenia zajmuje się tylko Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Świadczenie w wysokości 300 zł trafi na konto bankowe rodzica bądź opiekuna, które zostało wskazane we wniosku. Decyzje oraz wszelkie zawiadomienia będą przekazywane w formie elektronicznej, dlatego warto co jakiś czas sprawdzać skrzynkę odbiorczą na profilu ZUS PUE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA