Zrobiła dla dzieci balonowy raj. Są zachwycone. Internauci: "Genialne!"

Ta mama dobrze wie, jak sprawić swoim pociechom wielką frajdę. Zorganizowała niezapomnianą zabawę, wykorzystując trochę balonów, toreb próżniowych i taśmę. Nagranie z efektów tego przedsięwzięcia obejrzało już ponad 3,5 mln osób.

Więcej tematów związanych z rodzicielstwem na stronie Gazeta.pl

Gdy pogoda nie dopisuje, dzieci się nudzą, a my nie chcemy, żeby siedziały przed telewizorem lub z głową w tablecie, trzeba wymyślić dla nich angażujące zajęcie, najlepiej takie, które jednocześnie pomoże wykorzystać nadmiary energii. Użytkowniczka TikToka, która prowadzi konto o nazwie The Hands-On Family, ma wiele oryginalnych pomysłów, którymi chętnie dzieli się z innymi internautami. Opublikowała nagranie, na którym pokazała, jak zrobić balonowy materac. 

Kamera nagrała zachowanie psa. W nocy przechadza się po pokojach dzieci. Ma jeden celKamera nagrała zachowanie psa. W nocy przechadza się po pokojach dzieci. Ma jeden cel

Wystarczy kilka balonów i worków próżniowych

Mama pokazała krok po kroku, jak przygotować taki balonowy materac. Trzeba zacząć oczywiście od nadmuchania pożądanej liczby balonów (można w tym celu użyć pompki do balonów). Następnie balony wkładamy po kilka do torby próżniowej na odzież (ilość balonów w jednej torbie zależy od jej wielkości). Kiedy już wszystkie balony znajdują się w torbach, należy je odpowiednio ułożyć (w jednej płaszczyźnie) i następnie ostrożnie odkurzaczem odessać z toreb powietrze.  W efekcie powstaną małe "materacyki" balonowe, które układany na podłodze i w ten sposób tworzymy wielki balonowy materac, po którym mogą skakać dzieci. Poszczególne "elementy" materaca można przykleić taśmą do dywanów, żeby się nie rozjeżdżały i dodatkowo ułożyć je między kanapą i fotelami. Warto jednocześnie odsunąć inne, twarde meble, żeby dzieci przypadkowo się nie uderzyły.

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Czy to bezpieczne?

Nagranie zostało odtworzone ponad 3,5 mln razy. Internauci byli pełni uznania dla pomysłowości mamy ("Genialne!") i dopytywali o szczegóły. Pojawiły się jednak i wpisy osób sceptycznie nastawionych do takiej zabawy w domu:

To nie jest bezpieczne
Bałabym się, ze balony popękają
Nie wiem, dlaczego ludzie myślą, że balony są bezpieczne dla dzieci...

- pisali.

Dziecko z telefonemAlarmujące wyniki badań: smartfona używa 42 proc. dzieci w wieku 4-9 lat

Więcej o: