Krótkie imię dla dziewczynki, które oznacza "wdzięk" nie traci na popularności. Wciąż na podium

Niektóre imiona są ponadczasowe i z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Tak jest w przypadku Hanny. To imię niemal nie opuszcza rankingów!

Rodzice często długo myślą nad wyborem odpowiedniego i pięknego imienia dla swojej córki. Przez wiele miesięcy dyskutują na ten temat i przeglądają rankingi pokazujące najnowsze trendy. Dla wielu osób ważne jest też znaczenie, historia oraz samo brzmienie. Nie bez znaczenia pozostaje fakt związany z powagą imienia - powinno pasować zarówno do małej dziewczynki, jak i do dorosłej kobiety. 

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Więcej informacji na temat popularnych imion znajdziesz na stronie Gazeta.pl

urzędnik odrzucił ośmieszające propozycje imionUrzędnik odmówił wpisu, gdy usłyszał, jakie imię wybrali dla dziecka...

Hanna - pełne wdzięku i łaski imię dla dziewczynki

Hanna wywodzi się z hebrajskiego słowa channah, które oznacza "pełną wdzięku i łaski". Pochodzi od imienia Anna, które znane było już od czasów starożytnych i nosiło je wiele władczyń oraz księżniczek, na przykład Anna Boleyn, czy Anna Jagiellonka. W Polsce Hanna pojawiła się w 1311 roku. Dodanie literki mogło mieć dwie przyczyny. Pierwsza związana jest z wpływami niemieckimi, druga zaś to przydech wykonywany przed samogłoską. Co ciekawe, jednym ze zdrobnień tego imienia jest właśnie Anna. 

Imię Hanna jest cały czas popularne. Wciąż znajduje się na podium

Hania w ciągu ostatnich lat zaczęła zyskiwać popularność. W 2020 i 2021 roku zajmowała trzecie miejsce na podium. Teraz miejsca ustępuje tylko Zuzannie i Zofii. Tylko w zeszłym roku 6065 dziewczynek otrzymało to imię. A jak prezentuje się ranking dziesięciu najpopularniejszych imion?

  1. Zuzanna - 8456 urodzeń,
  2. Zofia - 8189,
  3. Hanna -  6065,
  4. Julia - 5954,
  5. Maja - 5585,
  6. Laura - 5569,
  7. Oliwia - 4770,
  8. Alicja - 4767,
  9. Lena - 4599,
  10. Pola - 4483.

Dzieci (zdjęcie ilustracyjne)Imiona dla dzieci, które 100 lat temu narażały na śmieszność? "Dla prostego ludu"

Więcej o: