To imię dla dziewczynki było hitem w 2010 roku. Jest żeńską formą Mikołaja. Niestety w ostatnich latach mocno spadło w rankingu

To imię dla dziewczynki było hitem w poprzedniej dekadzie. Jest żeńską formą Mikołaja. Mowa oczywiście o Nikoli, która w ostatnich latach mocno spadło w rankingu najbardziej popularnych imion dla dziewczynek.

Nikola to żeński odpowiednik imienia Mikołaj. Jego pochodzenia należy doszukiwać się w języku greckim, gdzie zbitka słów nikos - zwycięstwo i laos - ludzie (Nikolaos) i oznacza człowieka, który zwyciężył nad innymi. W poprzedniej dekadzie imię to było bardzo popularne, jednak z roku na rok przestało interesować rodziców i z roku na rok jest coraz mniej nadawane nowonarodzonym dziewczynkom.

Zobacz wideo Doda zdradza, który pierścionek zaręczynowy był najpiękniejszy. Chce mieć drugie imię

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nikola, czyli spadek w rankingu wśród najpopularniejszych imion dla dziewczynek

Imię Nikola szczyt swojej popularności miało w poprzedniej dekadzie. W roku 2010 zajmowało 10. miejsce w rankingu najpopularniejszych imion żeńskich. Kilka lat później, w 2017 roku zaliczyło ono duży spadek - zajęło miejsce 26. miejsce w grupie imion żeńskich. I niestety, z roku na rok - coraz bardziej spada. Rodzice rzadko nadają to imię swoim nowonarodzonym córkom, chociaż jest ono bardzo piękne, a kobieta je nosząca - wyjątkowa.

Jeśli chodzi o historię, to Nikola pojawiła się u nas stosunkowo niedawno. W starszych spisach ludności nie występuje. Jak już wcześniej wspominaliśmy, imię to jest żeńskim odpowiednikiem imienia Mikołaj, które było dedykowane dla władców i królów; wzywało do sukcesu oraz zwycięstwa nad innymi.

Nawet kilka minut w przegrzanym aucie może być dla dziecka niebezpieczne.Dziecko w rozgrzanym aucie. Policjant: "Nie obawiajmy się wybić szyby"

Jaka jest Nikola? To harda i pełna wdzięku kobieta

Kobiety, które otrzymały to imię są z reguły niezależne, silne psychicznie, oryginalne i szukające w życiu nowych wrażeń. Są harde niczym ptak, którego nie da się upolować. To imię jest idealne dla urodzonych pod znakiem Byka, Panny, Skorpiona i Koziorożca. Każdy z tych znaków doskonale poradzi sobie z wyzwaniami, które są stawiane na ich ścieżce życiowej.

Nikola to też piękna i wytworna kobieta, która skupia na sobie uwagę otoczenia. To imię zwłaszcza w młodym wieku podkreśla cechy indywidualisty. Jednak z drugiej strony, oczekują one troskliwej opieki od najbliższej rodziny. Są kochliwe, ale bardzo zaborcze. Lubią rywalizować - ale też wygrywać. Ciężko im się pogodzić z porażką.

Dziecko w samochodzie (Zdjęcie ilustracyjne)Wozisz dziecko w foteliku? Koniecznie zdejmij mu kurtkę

Więcej o: