Kiedy 500 plus z ZUS-u? Osoby, które nie dostały przelewów w czerwcu czeka gorzkie rozczarowanie

Kiedy 500 plus z ZUS-u? Pytają rodzice, którzy nadal czekają na pieniądze. Okazuje się, że na wypłatę świadczenia przyjdzie im jeszcze trochę poczekać, ponieważ w czerwcu zostały już zrealizowane wszystkie terminy przelewów - kolejne dopiero w lipcu.

Kiedy 500 plus z ZUS-u? Zniecierpliwieni rodzice sprawdzają swoje konta bankowe, czekając na przelew pieniędzy. Okazuje się, że czerwcowe przelewy zostały już zrealizowane, a ci rodzice, którzy nadal nie otrzymali środków - na pieniądze będą musieli poczekać do lipca.

Zobacz wideo Tusk: Nikt nikomu nie zabierze 500+

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy 500 plus z ZUS-u? Niektórzy rodzice wciąż czekają na pieniądze

Od 1 czerwca to właśnie ZUS zajmuje się wszystkimi wypłatami w ramach programu 500 plus. Pieniądze są wypłacane na konto rodziców w stałym, odgórnie ustalonym terminie - są to zawsze: 2, 4, 7, 9,12, 14, 16, 18, 20 lub 22 dzień miesiąca. Oznacza to, że przelewy pieniędzy dla beneficjentów programu w czerwcu już zostały wykonane. Następne wypłaty pojawią się dopiero z początkiem lipca. Żeby zachować ciągłość  wypłaty świadczenia, wniosek należało złożyć do końca kwietnia. Złożenie wniosku teraz, czyli jeszcze do końca czerwca gwarantuje, że pieniądze zostaną wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca 2022 roku - ale w lipcowym terminie.

Istotną informacją jest również to, że jeżeli rodzic złoży wniosek na nowy okres, jednak będzie to po 30 czerwca, to świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku, ale bez wyrównania za poprzednie miesiące.

Nawet kilka minut w przegrzanym aucie może być dla dziecka niebezpieczne.Dziecko w rozgrzanym aucie. Policjant: "Nie obawiajmy się wybić szyby"

"Wniosek wysłany w kwietniu, a pieniędzy brak"

Brak wypłaty 500 plus w czerwcu może wiązać się ze zbyt późno złożonym wnioskiem lub brakami formalnymi.

Złożyłam wniosek o wypłatę świadczenia 500 plus dokładnie 27 kwietnia 2022 roku za pomocą bankowości elektronicznej. Na profilu ZUS PUE ciągle mam informację, że wniosek ma status zarejestrowany, czyli nie mam ani przyznanej daty wypłaty świadczenia, ani tym bardziej pieniędzy na koncie. Próbowałam się dodzwonić do ZUS-u, żeby wyjaśnić sprawę, jednak to graniczy z cudem. Napisałam do nich wiadomość i od zeszłego tygodnia czekam na jakąkolwiek informację

- zaznacza pani Ania, mama pięciomiesięcznego Stasia.

Okazuje się, że we wnioskach rodzice dość często robią błędy, które skutkują brakiem dalszej realizacji.

Dużo błędów dotyczyło wskazania złego okresu – zamiast od 1 czerwca br. rodzice skazywali okres do 1 czerwca. Rodzice często także wpisywali źle numer PESEL dziecka. Podają zamiast numeru PESEL, który dziecko ma nadany, dowód tożsamości lub inny dokument i załączają do wniosku odpis aktu urodzenia dziecka. W takie sytuacji nie jest możliwe automatyczne sprawdzenie czy dana osoba jest rodzicem dziecka na podstawie rejestru PESEL, ale konieczne jest sprawdzenie aktu urodzenia przez pracownika

– wyjaśnia rzecznik ZUS Paweł Żebrowski cytowany przez portal fakt.pl.

Dziecko w samochodzie (Zdjęcie ilustracyjne)Wozisz dziecko w foteliku? Koniecznie zdejmij mu kurtkę

Więcej o: