Poszli na plażę z niemowlakiem. Mają trik dzięki, któremu dziecko nie ucieka i może się schłodzić

Ci rodzice poszli na plażę odpowiednio przygotowani. Wiedzieli, że ich maluch będzie niestrudzenie próbował dostać się do wody, jednak zapewnili mu zabawę, dzięki której stracił zainteresowanie morzem, a oni mogli odsapnąć.

Więcej tematów związanych z rodzicielstwem na Gazeta.pl

Rodzice małych dzieci, którzy zabierają je na plaże wiedzą, że maluszków nawet na chwilę w takim miejscu nie można spuścić z oczu. Przede wszystkim ze względu na obecność wody, a poza tym - mogą się zgubić w tłumie ludzi (o co zresztą nietrudno szczególnie na polskich zatłoczonych plażach). Niektóre rozochocone przestrzenią i widokiem morza maluszki ani myślą siedzieć na pupie i bawić się w piasku, budować zamki, czy robić babki. Zaczyna się niekończące człapanie w kierunku wody, w którym muszą "przeszkadzać" rodzice. 

Lex urodziła zdrowe bliźnięta mono-mono.Spodziewała się dziecka, okazało się, że będą bliźnięta. "Mogą być zrośnięte"

Rodzice zabrali dziecko na plażę

Na TikToku na koncie kt.bruner, opublikowano nagranie, na którym rodzice małego chłopca wybrali się na plażę. Dziecko nieustannie raczkowało w kierunku wody, trzeba było je "zawracać", jednak mieli plan, jak go zniechęcić do tych niebezpiecznych "eskapad". 

Tata zrobił dla maluszka mały basen

Na filmiku widać tatę robiącego dołek w piasku. Następnie przykrył go nieprzemakalnym kocem, do wgłębienia nalał wodę, przynosząc ją w wiaderku z morza. W ten sposób powstał mały basenik. Dziecko było nim zachwycone, doskonale się bawiło, straciło zainteresowanie morzem i jednocześnie mogło się schłodzić. Maluszek miał do dyspozycji także zabawki, dzięki czemu przestał uciekać rodzicom, a ci mogli się zrelaksować i cieszyć wspólnym czasem na plaży. 

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Na plaży trzeba zachować ostrożność

Większość dzieci uwielbia spędzać czas na plaży - cieszą ich przestrzeń, piasek i woda. Rodzice powinni jednak pamiętać, że nie mogą w pełni oddać się wypoczynkowi (np. ucinając sobie drzemkę), bo pociechy trzeba pilnować. Mogą robić to na zmianę (wtedy osoba, która nie pilnuje dziecka może poczytać książkę lub się zdrzemnąć). Jeśli na plaży, na którą się wybieramy jest tłoczno, ruchliwemu maluchowi można założyć bransoletkę z numerem telefonu. W takim miejscu lepiej żeby dziecko się nie zgubiło, ale jeśli do tego dojdzie, łatwiej będzie odszukać jego rodziców. 

Nasza czytelniczka zapłaciła 19 zł za dwie kulki lodów.Zabrała dziecko na lody, zapłaciła krocie. "Skandalicznie małe kulki"

Więcej o: