Spodziewała się dziecka, okazało się, że będą bliźnięta mono-mono. Lekarz uprzedził: "Mogą być zrośnięte"

Kiedy Lex dowiedziała się, że jest w ciąży, wraz z mężem nie posiadała się z radości. Potem okazało się, że na świat mają przyjść bliźnięta, a ciąża jest obarczona wielkim ryzykiem i kobieta musi się przenieść do szpitala.

Więcej tematów związanych z rodzicielstwem na stronie Gazeta.pl

Lex Ginger, mama niezwykłych bliźniaków jest aktywną użytkowniczką TikToka, gdzie chętnie pokazuje swoje pociechy i opowiada o tym, jak wygląda z nimi życie codzienne. Maxwell Walker i Miles Fitzpatrick nie są jednak zwykłymi bliźniętami, a tzw. bliźniętami mono-mono, czyli bliźniętami jednokosmówkowymi jednoowodniowymi.  

Mama z dzieckiem na plażyZorganizowała plażową sesję z synem. Malec nie był w nastroju. Chwycił piach i się zaczęło

Bardzo rzadki przypadek

Szacuje się, że bliźnięta mono-mono przychodzą na świat raz na 10 tysięcy ciąż. W łonie mamy dzielą nie tylko łożysko, ale i worek owodniowy. Niestety taka ciąża jest obarczona wysokim ryzykiem, jest też spora szansa, że dzieci nie będą zupełnie zdrowe, nawet gdy mamie uda się ciążę donosić. Lex od lekarza dowiedziała się, że jej dzieci mają 50 proc. szans na przeżycie. "Będę z tobą szczery. Prawdopodobnie nie donosisz ciąży do 24. tygodnia" - powiedział.

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Mama opowiedziała o wszystkim na TikToku

Kobieta zamieściła nagranie, na którym opowiedziała o tym, jak dowiedziała się, ze zostanie mamą bliźniaków i co w związku z jej ciążą powiedzieli lekarze. Lex opowiedziała, co się działo na badaniu USG: 

Patrzą na ciebie i mówią: masz bliźnięta, ale nie mówią tego w radosny sposób, a ty od razu im mówisz, że nie masz bliźniaków, ponieważ w zeszłym tygodniu ich nie było

- wspomina kobieta. Lekarz pokazał jej wszystko na USG, a Lex widząc, że bliźnięta są bardzo blisko siebie, zapytała, czy są zrośnięte, na co lekarz odpowiedział:

Mogą być zrośnięte.

Dzieci urodziły się zdrowe

W 24. tygodniu ciąży Lex musiała przenieść się do szpitala, który zapewnił jej i jej nienarodzonym jeszcze dzieciom specjalistyczną opiekę. Bliźnięta przyszły na świat w efekcie planowego cięcia cesarskiego w 32. tygodniu ciąży.

Veronica ma 12 dzieci i jedną wnuczkę.Ma 12 dzieci, a babcią została w wieku 37 lat. Jedna z wnuczek jest prawie w wieku wujka

Więcej o: