Bagaż podręczny - sprawdź dopuszczalną wagę, wymiary oraz listę zakazanych przedmiotów

Bagaż podręczny i jego zawartość to nasza bezpieczna baza podczas podróży. Zły wymiar walizki lub zbyt duży ciężar może przysporzyć problemów. Sprawdź nasz przewodnik po zasadach przewoźników lotniczych.

Wymiary bagażu podręcznego - różne wymagania 

Chociaż wymiary bagażu podręcznego w poszczególnych liniach lotniczych tylko w nieznacznym stopniu różnią się od siebie, to przed wylotem i tak warto sprawdzić obowiązujące zasady. Walizka podręczna musi mieć odpowiedni wymiar, a każda dodatkowa torba rządzi się swoimi prawami. Dodatkowo pod koniec artykułu znajdziesz listę przedmiotów, których pod żadnym pozorem nie można wnieść na pokład samolotu

Co zabrać w podróż z dzieckiem? Zdjęcie ilustracyjneCo zabrać w podróż z dzieckiem - sztuka pakowania bez tajemnic

Bagaż podręczny Ryanair - sprawdź co musisz wiedzieć 

Pasażer w ramach zakupionego biletu może zabrać ze sobą 1 sztukę małej osobistej walizki, która musi zmieścić się pod siedzeniem. 

 • Bagaż podręczny według linii lotniczych Ryanair nie może przekroczyć wymiarów: 40 cm x 20 cm x 25 cm, maksymalna waga nie obowiązuje. 

Podróżni dodatkowo mogą wykupić pierwszeństwo oraz większy bagaż do 10 kg o maksymalnych wymiarach - 55 cm x 40 cm x 20 cm. W przypadku, gdy pasażer wykupił walizkę do 10 kg, istnieje możliwość zabrania do kabiny małej torby (40cm X 20cm X 25cm), ale drugi bagaż o większym gabarycie (do 10 kg wagi i o wymiarach 55cm X 40cm X 20cm) należy oddać w punkcie odprawy przed kontrolą celną. Zostanie on skierowany na taśmę na kolejnym lotnisku. 

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Wizz Air bagaż podręczny - co można zabrać na pokład? 

W ramach ceny biletu pasażer może zabrać na pokład samolotu 1 sztukę bagażu podręcznego.

Bagaż podręczny linii lotniczych Wizz Air nie może przekroczyć 10 kg oraz następujących wymiarów: 40 x 30 x 20 cm.

W przypadku, gdy chcemy na pokład zabrać dodatkową podręczną walizkę należy do rezerwacji dodać WIZZ Priority. Wymiary oraz waga dodatkowego bagażu nie może przekroczyć: 10 kg i 55 x 40 x 23 cm. Musi się ona zmieścić w luku bagażowym nad siedzeniem. 

Zasady – Lufthansa bagaż podręczny

Co można zabrać do kabiny? Bagaż podręczny linii lotniczych Lufthansa oznacza jedną sztukę bagażu o wymiarach: 55 x 40 x 23 cm, a w przypadku klasy pierwszej lub biznes dodatkową składaną torbę na odzież, jej wymiary nie powinny przekraczać 57 x 54 x 15 cm, a waga 8 kg. 

Na stronie przewoźnika dostępny jest kalkulator bezpłatnego bagażu. 

Wyjazd z dzieckiem pod namiot. Jak zorganizować wymarzony weekend? [tipy i praktyczna lista do wydruku]. Zdjęcie ilustracyjneWyjazd z dzieckiem pod namiot. Jak zorganizować wymarzony weekend?

Bagaż podręczny: wymiary a zawartość - czego nie wniesiesz na pokład? 

Wymiary bagażu podręcznego to nie wszystko, poniżej lista zabronionych przedmiotów, których nie wolno przewozić w kabinie: 

 • narzędzia rzemieślnicze (np. wiertło, łom)
 • ostre przedmioty (siekiera, tasak, nóż)
 • urządzenia obezwładniające (np. gazy, aerozole) 
 • tępe przedmioty (np. kij, rakieta do tenisa)
 • materiały wybuchowe, materiały pirotechniczne, 
 • paliwo, 
 • farba, 
 • butle gazowe, 
 • broń w każdej postaci, 
 • gaśnica

Zobacz też: Pamiątka z wakacji, która może zaszkodzić dziecku. Naukowcy ostrzegają

Więcej o: