500 plus z wyrównaniem od czerwca. Zostało mało czasu na składanie wniosków. Pośpiesz się lub przegapisz!

O świadczenie wychowawcze 500 plus mogą starać się rodzice dzieci, które nie ukończyły 18. roku życia. 1 czerwca rozpoczął się nowy okres świadczeniowy, a wnioski można było składać do 31 kwietnia 2022 r. Dzięki temu rodziny mogły liczyć na ciągłość wypłat. A jeśli ktoś nie zdążył w tym czasie? Dokumenty można złożyć też później.

Więcej informacji na temat świadczeń dla rodziców znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

1 czerwca zaczął się nowy okres świadczeniowy związany z programem "Rodzina 500 plus". Potrwa on do 31 maja 2023 r. Rodzice mogli składać dokumenty od 1 lutego do 30 kwietnia 2022 r. Dotrzymanie terminu składania wniosków sprawiało, że była zachowana ciągłość wypłaty. W pozostałych przypadkach trzeba czekać na wyrównanie. Kiedy możemy się go spodziewać? Wszystko zależy od tego, kiedy dostarczymy potrzebne dokumenty.

ZUS - 500 plus 2022 na nowych zasadachKiedy 500 plus w czerwcu 2022? Wpłaty zaskoczą wielu rodziców

500 plus z wyrównaniem z czerwca. Trzeba się spieszyć ze składaniem dokumentów

Jeśli nie zdążyliście złożyć wniosku o 500 plus do końca kwietnia, to nic straconego. Możecie to zrobić jeszcze do 30 czerwca. Otrzymacie wtedy przelew z wyrównaniem od 1 czerwca. Pieniądze na koncie pojawią się najpóźniej 31 sierpnia 2022 r. 

W przypadku, gdy przegapicie tę datę, możecie złożyć wniosek w późniejszym terminie. Musicie się jednak liczyć z tym, że na wyrównanie trzeba będzie poczekać nawet kilka miesięcy. Zobrazuje to pewien przykład. Pani Basia dokumenty złoży w sierpniu, zostanie więc przyznane jej świadczenie od sierpnia 2022 r. Kobieta pieniądze wraz z wyrównaniem otrzyma do 31 października 2022 r. Jeśli wniosek złożycie w lipcu, odpowiednia kwota pojawi się na waszym koncie do końca września 2022 r. 

Bardzo istotną kwestią jest również fakt, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca świadczenia tylko w formie bezgotówkowej. Dlatego też we wniosku należy podać numer konta, na które ma określona kwota trafić. 

Marlena Maląg500 plus zostanie podwyższone jeszcze w tym roku? Maląg zabiera głos

Więcej o: