Pokazała jak uspokoić niemowlaka. Po kilku ruchach lekarki malec się uśmiechnął

Mama niespokojnego niemowlaka zwróciła się z prośbą o pomoc do lekarki. Dziecko miało problemy brzuszkowe, które nie pozwalały mu się odprężyć i zasnąć. Lekarka wiedziała, co robić. Po chwili maluszek smacznie spał na jej rękach.

Więcej tematów związanych z rodzicielstwem na stronie Gazeta.pl

Układ trawienny noworodka nie jest jeszcze w pełni wykształcony, więc wiele maluszków w pierwszych tygodniach i miesiącach życia może się borykać z problemami brzuszkowymi. Najbardziej dokuczliwe są kolki - potrafią być niezwykle bolesne, a świeżo upieczeni rodzice nie zawsze wiedzą, jak pomóc dziecku. Są różne sposoby: masowanie brzuszka, ciepłe okłady, specjalne kropelki, które łagodzą te dolegliwości, ale nie wszystkie działają na każde dziecko.

Lekarka pokazała mamie, jak uspokoić dziecko

Na TikToku, na koncie enchantednanny pojawił się filmik nagrany przez mamę malutkiego chłopca. Dziecko miało problemy z trawieniem, przez co było niespokojne, marudziło i nie mogło spać, a zmęczenie dodatkowo pogarszało jego nastrój. Z pomocą przyszła Lucy - osteopatka z The Practice Ferndown - jednej z klinik w Wielkiej Brytanii. Wzięła dziecko na ręce, odpowiednio je ułożyła, wykonała kilka ruchów i maluszek się uspokoił:

Nigdy jeszcze nie widziałam go tak zrelaksowanego

- powiedziała mama. 

Każdy musi poznać tę radę!

- skomentowała nagranie.

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Lekarka błyskawicznie uspokoiła dziecko

Lucy z wielką wprawą wzięła niespokojnego maluszka na ręce i ułożyła go sobie na ramieniu, tak aby dłonią podtrzymywać jego brzuszek. Nogi maluszka lekko zwisały, lekarka, trzymając go drugą ręką za pupę, zaczęła nią delikatnie poruszać, jednocześnie się kołysząc.

Tańczysz maluszku

- powiedziała do niego. Dziecko błyskawicznie się uspokoiło, zrelaksowało, zanim usnęło, mama stwierdziła, że zadowolone się uśmiechnęło. W drugiej części nagrania Lucy pokazała mamie, jak wykonać masaż brzuszka, gdy dolegliwości będą się znów pojawiać. Pod filmikiem pojawiło się wiele komentarzy zdumionych mam

Więcej o: