Dzieci Indygo to dla wielu zagadkowe pojęcie. Od wczesnego dzieciństwa mają wyróżniać się specyficznymi zdolnościami

Dzieci Indygo, czyli właściwie kto? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, próbując wytłumaczyć sobie, co oznacza to zagadkowe pojęcie. O jakie wyjątkowe zdolności chodzi? Jakich cech szukać u tych maluchów? Wyjaśniamy.

Samo określenie "dzieci Indygo" związane jest z ruchem kulturowym zapoczątkowanym w latach 60. XX wieku, który przez swoich założycieli i działaczy został nazwany jako New Age, czyli Nowa Era, która ma za niedługo nadejść - bez wojen, konfliktów, religii i ideologii. Mają nastać czasy spokoju i harmonii, a dzieci Indygo właśnie mają nas ocalić przed kataklizmem i dzięki swoim wyjątkowym zdolnością "przeprowadzić" do lepszego świata.

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dzieci Indygo, czyli niebiesko-filoetowa aura

Dzieci Indygo to bardzo wyjątkowa grupa dzieci, która - według niektórych specjalistów - ma roztaczać wokół siebie niebiesko-filetową aurę, czyli właśnie taką w kolorze indygo. Nazwę utworzyła Nancy Ann Tappe, a spopularyzowali ją w latach 90. XX wieku: Lee Carroll i Jana Tobera w książce "The Indigo Children. The New Kids Have Arrived".

Filozofia związana z ruchem New Age zakłada właśnie, że te wyjątkowe dzieci mają ocalić świat, jeśli pojawi się kataklizm i pomóc nam zmienić się na lepsze, aby w nowej erze żyć w szczęściu i harmonii. Takich dzieci jest podobno bardzo mało. Nancy Ann Tape - jak sama twierdziła - kolorową aurę widziała u jednego na pięć tysięcy "badanych" dzieci.

Jakie cechy mają dzieci Indygo?

Dziecko Indygo - to dziecko wyjątkowe, które wyróżnia się na tyle innych dzieci. Jest ono bardzo spokojne, ale przy tym niezwykle pewne siebie i opanowane oraz powściągliwe w okazywaniu uczuć. Kreatywne, uzdolnione artystycznie, niesamowicie wrażliwe i pełne empatii. Szkoła jest dla niego udręką, ponieważ cały system jest dość sztywny, a te dzieci lubią swobodę - walczą przeciw jakiejkolwiek dyscyplinie.

Oprócz dziecka Indygo, funkcjonują jeszcze inne określenia, np. dziecko tęczy, dziecko słoneczne i dziecko anielskie.

Z drugiej strony jednak, ta koncepcja jest bardzo mocno krytykowana przez psychologów. Według nich opóźniała diagnozę w kierunku poważniejszych chorób, takich jak ADHD, autyzmu czy WWD (dziecka o wysoko wrażliwej osobowości). Specjaliści z dzieciny psychologii uważają, że rodzice po prostu wolą postrzegać swoje dzieci jako te wyjątkowo obdarzone niż cierpiące na jakąś chorobę.

Więcej o:
Copyright © Agora SA