Kołobrzeg. Atrakcje dla dzieci w jednym z najpiękniejszych kurortów nad polskim morzem. Pora je poznać!

Jedną z częściej odwiedzanych miejscowości nad Bałtykiem jest Kołobrzeg. Atrakcje dla dzieci w tym niedużym mieście są na tyle liczne, że mogą uświetnić każdy rodzinny wyjazd. Sprawdź koniecznie, jak można miło spędzić czas z najmłodszymi w tamtej okolicy, niezależnie od pogody.

Kołobrzeg – atrakcje dla dzieci: Oceanarium

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu? Oceanarium to jedno z miejsc, które na pewno warto odwiedzić całą rodziną. Zdecydowanie okaże się wyjątkowym miejscem dla najmłodszych, uwielbiających obserwować życie zwierząt. To właściwie jedna z niewielu okazji, by obejrzeć w jednym miejscu tak wiele egzotycznych, podwodnych gatunków, zwłaszcza nie wybierając się poza Polskę. Na miejscu można podziwiać zbiorniki z takimi gatunkami, jak piranie, mureny, żarłacze rafowe czy płaszczki.

 

KrakówAtrakcje dla dzieci Kraków - sprawdź koniecznie, gdzie zabrać najmłodszych

Aquapark Kołobrzeg – rozrywka dla amatorów wodnych przygód

Aquapark Kołobrzeg to kolejne miejsce, w którym można zrobić sobie przystanek, przyjeżdżając nad morze. Choć na pewno, będąc w tej okolicy, warto przede wszystkim udać się na plażę, by skorzystać z naturalnego zbiornika wodnego, najmłodszym z pewnością spodoba się możliwość aktywności, jaką zapewni miejscowy Aquapark, mieszczący się w Hali Milenium. Dla dorosłych jest tam dostępny normalny, pełnowymiarowy basen, z którego skorzystać mogą rodzice, pilnujący swoich dzieci, korzystających tymczasem z płytszych zbiorników.

Na dzieci czekają specjalne atrakcje. To dla nich przygotowano obszerny basen rekreacyjny o głębokości jednego metra. Dla maluchów pozostaje natomiast brodzik (tym razem to 0,4 metra głębokości). Dużą frajdę może natomiast sprawić zjazd ze zjeżdżalni. Jedna z nich liczy sobie aż sześćdziesiąt trzy metry, a druga występuje w wersji turbo i ma długość trzydziestu czterech metrów. Pełno tu ślizgawek, gejzerów, wodnych kaskad, biczów wodnych. Można też znaleźć dziką rzekę. Aquapark udostępnia też sporo sprzętu do zabawy. Wśród niego znajdują się między innymi deski do pływania, piłki, makarony wypornościowe czy rękawki dla mniejszych dzieci.

Zobacz wideo Pijawki nie tylko leczą, ale mogą być bardzo groźne [PRACOWNIA BRONKA]

Kołobrzeg – atrakcje dla dzieci w deszcz. Co robić nad morzem w trakcie brzydkiej pogody?

Również podczas niesprzyjającej pogody można korzystać z tego, co oferuje Kołobrzeg. Atrakcje dla dzieci w deszcz są w tym miejscu całkiem liczne. Wraz z najmłodszymi możesz odwiedzić chociażby Ukrytą Krainę. To magiczny park rozrywki, oparty na interaktywnej wystawie. Dziecko otrzyma do ręki magiczną różdżkę, przy pomocą której ożywi tamtejszy świat oraz zamieszkujących go bohaterów. Obcowanie z bajkowymi postaciami na pewno przyniesie mu sporo radości.

Tylko z pozoru podobne może się wydawać Muzeum 6D Maszoperia. W kolejnym parku rozrywki całą rodziną odbędziecie podróż w przeszłość, by dowiedzieć się, czym jest maszoperia. Tym, co ma zainteresować zwiedzających, niezależnie od wieku, są malowidła, wykonane na ścianach. Aby jednak dzieci poczuły, że naprawdę uczestniczą w opowiadanej historii, będą mogły założyć okulary 3D. Poza wzrokiem, doświadczone zostaną też Wasze pozostałe zmysły. Przygotujcie się więc na zdumiewającą przygodę, której dotąd nie przeżyliście.

Wyjazd z dzieckiem pod namiot. Jak zorganizować wymarzony weekend? [tipy i praktyczna lista do wydruku]. Zdjęcie ilustracyjneWyjazd z dzieckiem pod namiot. Jak zorganizować wymarzony weekend?

Kiedy pada, a wraz z Tobą są nieco starsze dzieci, możesz je zabrać do Muzeum Bursztynu. Tam zyskają okazję do poznania historii, dotyczącej wyjątkowego skarbu polskich plaż. Na pewno zobaczą też wyjątkowe okazy i poznają metody obróbki bursztynu.

 

Na zakończenie można jeszcze odwiedzić Miasto Myszy. Tam, w sześciu różnych pomieszczeniach, będziecie mogli obserwować myszy. Jeśli Twoje dziecko nigdy dotąd nie widziało ich "na żywo"  albo do tej pory odczuwało przed nimi lęk, możesz mu je pokazać i spróbować oswoić je z tymi małymi gryzoniami.

Przy takim zestawieniu atrakcji żadna pogoda Wam niestraszna, prawda?

Zobacz też: Zabawy urodzinowe - poznaj nasze wyjątkowe propozycje

Więcej o: