Atrakcje dla dzieci Kraków - sprawdź koniecznie, gdzie zabrać najmłodszych i zaplanujcie rodzinny wyjazd do Małopolski!

Atrakcje dla dzieci Kraków? To miasto, które tętni życiem od rana do nocy i przyciąga nieprzerwanie tłumy turystów, zdecydowanie warto odwiedzić. Przekonaj się, gdzie najlepiej zabrać swoje pociechy, a potem zajrzyjcie też w inne ciekawe miejsca na terenie Małopolski.

Atrakcje dla dzieci: Kraków i okolice zapraszają najmłodszych

Liczysz na doskonałe atrakcje dla dzieci? Kraków bez wątpienia Ci je zapewni. W jednym z najpiękniejszych miast Małopolski znajdziesz zarówno miejsca, idealne do zwiedzania i podziwiania, jak i do szaleństw, pozwalających na aktywne spędzanie czasu. Wiesz już, gdzie zajrzycie wraz z rodziną?

W Krakowie można odwiedzić między innymi:

 • Żywe muzeum obwarzanka,
 • Muzeum przyrodnicze w Krakowie,
 • Muzeum Iluzji Krakil,
 • Pracownia i Muzeum Witrażu.
 • Centrum Nauki i Zabawy Klockoland,
 • Labirynt Luster,
 • Park Wodny,
 • Park Trampolin.

Wybierając się do Krakowa, warto też przy okazji odwiedzić inne, pobliskie miasta, bo i tam czekają na najmłodszych niezapomniane atrakcje. Można pomyśleć chociażby o:

 • Kopalni Soli w Bochni
 • Parku rozrywki Ogrodzieniec
 • Placu Zabaw Galaxy w miechowskim Parku Miejskim.

W kopalni soli w BochniW kopalni soli w Bochni JAKUB PORZYCKI

Wyjazd z dzieckiem pod namiot. Jak zorganizować wymarzony weekend? [tipy i praktyczna lista do wydruku]. Zdjęcie ilustracyjneWyjazd z dzieckiem pod namiot. Jak zorganizować wymarzony weekend?

Atrakcje dla dzieci w Krakowie – cztery ciekawe miejsca, które spodobają się najmłodszym

Atrakcje dla dzieci w Krakowie powinny być niezapomniane. Poniżej przedstawiamy miejsca, których zdecydowanie nie należy omijać, będąc na miejscu.

Muzeum Iluzji Krakil

W tajemniczym, zabytkowym dworku, niegdyś będącym w posiadaniu rodziny Potockich, kryje się niesamowite miejsce, w którym trudno odróżnić rzeczywistość od złudzenia. Na miejscu znajduje się szereg wynalazków, odpowiadających za niesamowite wrażenia, jakie odczuwają goście podczas zwiedzania. Dzieci zyskają okazję, by dowiedzieć się, jak działają poszczególne urządzenia i doświadczyć iluzji różnego typu: optycznej, fizycznej, specjalnej lub historycznej. Stała ekspozycja w Muzeum Iluzji co roku jest wzbogacana o nowe eksponaty. Może pora sprawdzić, co znajduje się tam obecnie?

Centrum Nauki i Zabawy Klockoland

Choć nie wszyscy Polacy zdają sobie z tego sprawę, to właśnie w Krakowie mieści się największe w naszym kraju centrum nauki i zabawy, w którym można natrafić na roboty Lego. Miejsce to jest zlokalizowane nieopodal krakowskiego rynku, dlatego też nietrudno tam trafić. I choć znajdują się tam, jak sama nazwa wskazuje, klocki, mali zwiedzający nie będą jedynie biernymi widzami, podziwiającymi poszczególne ekspozycje. Na terenie Klockolandu zyskają możliwość budowania, sterowania robotami i przemieszczania różnych elementów. Przy kasach z kolei rodzice będą mogli kupić im wybrany zestaw klocków.

KlockolandKlockoland MATEUSZ SKWARCZEK

Labirynt Luster

W Nowej Hucie mieści się Zoltar Park, a w nim jedyny w swoim rodzaju Labirynt Luster. Mnogość znajdujących się tam zwierciadeł potrafi przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Ci, którzy tam wchodzą, mają za zadanie odnaleźć drogę do wyjścia. Nie brakuje jednak ślepych zaułków oraz miejsc płatających figle zmysłom. Pamiętaj, że na terenie labiryntu obowiązuje zakaz biegania – a wszystko to dla bezpieczeństwa małych zwiedzających.

Zobacz wideo Byki nienawidzą czerwonego koloru? Bronek obala popularne mity [Pracownia Bronka]

Park Wodny

W Krakowie coś dla siebie znajdą również miłośnicy wodnych sportów i… zabawy! W tym miejscu można podjąć próby oswojenia z wodą tych dzieci, które jeszcze nigdy nie miały z nią do czynienia. Poza tym, na wszystkich czeka tam niekończąca się zabawa. Można skorzystać z ośmiu zjeżdżalni, brodzika, w którym znajduje się najprawdziwsza Wyspa Piratów, niesamowitej Tęczowej Ścieżki i zdumiewającej Rwącej Rzeki, a także z licznych ścianek wspinaczkowych. To idealne miejsce na spędzenie czasu w aktywny sposób.

Zabawy urodzinowe muszą być różnorodne i ciekawe. Zdjęcie ilustracyjneZabawy urodzinowe - poznaj nasze wyjątkowe propozycje

Atrakcje dla dzieci: okolice Krakowa też mają się czym pochwalić!

Atrakcje dla dzieci – okolice Krakowa również posiadają szereg propozycji dla najmłodszych odwiedzających. A skoro już będziecie w Małopolsce, aż żal nie zajrzeć przynajmniej do części z nich.

Kopalni Soli w Bochni

W tym niezwykłym miejscu pomyślano o rodzinach z dziećmi, specjalnie dla nich przygotowując odpowiednią formułę zwiedzania. Wówczas po długich, solnych korytarzach oprowadzać Was będzie opiekun tego podziemnego królestwa, Skarbnik. Udacie się trasą turystyczną, obejrzycie Podziemną Ekspozycję Multimedialną, a także przejedziecie się podziemną kolejką. Co więcej, zostaniecie  wpuszczeni do komory Ważyn. Cała tak przygotowana przygoda potrwa natomiast około trzech godzin, w trakcie których na pewno nikt nie będzie się nudzić.

Park rozrywki Ogrodzieniec

Miejscem pełnym atrakcji dla dzieci okaże się też Park rozrywki Ogrodzieniec. Można tam odwiedzić Park Miniatur, w którym zaprezentowano Szlak Orlich Gniazd na makietach w skali 1:25. Warto również zwiedzić Zamek oraz zajrzeć do Parku Doświadczeń Fizycznych, gdzie najmłodsi przekonają się, jak działają podstawowe prawa fizyki. Niezapomnianym przeżyciem będzie też na pewno wyprawa do Domu Legend i Strachów, który pozwoli na dobrą chwilę zapomnieć o otaczającej Was rzeczywistości. Niezależnie od pory roku, można ponadto skorzystać z Toru Saneczkowego.

Zamek OgrodzieniecZamek Ogrodzieniec januszkurek.com / Shutterstock

Plac Zabaw Galaxy w miechowskim Parku Miejskim

W Miechowie, a konkretniej w tamtejszym Parku Miejskim, dzieci skorzystają z planetarnego placu zabaw. Znajdą tam liczne zjeżdżalnie, a także przeróżne konstrukcje i skałki, odpowiednie do wspinaczki. Nie brak tu fontann, boisk oraz kortów tenisowych. Co więcej, jeśli przyjedziesz z małą pociechą, możesz wybrać strefę dla maluchów, która okaże się nie tylko dopasowana do jej potrzeb, ale i znacznie bezpieczniejsza (starsze dzieci będą się bawiły gdzie indziej).

A Ty byłaś już w którymś z tych niesamowitych miejsc?

Zobacz też: Namiot dla dzieci - tipi pełne przygód. Namioty do domu i ogrodu [ZDJĘCIA]

Więcej o: