Wypłata 500 plus - czerwiec 2022. Wielu martwi się pustkami na koncie. "Zostanie opóźniona"

Wypłata 500 plus - czerwiec 2022 okazał się stresującym miesiącem dla wielu rodziców. Wszystko za sprawą zmian w przyznawaniu świadczeń. "Mam już od ponad tygodnia obsłużony wniosek, ale wypłaty nadal brak" - żali się jedna z mam.

Od nowego roku weszły zmiany w kwestii świadczenia "Rodzina 500 plus". Wcześniej rozpatrywaniem wniosków i przyznawaniem środków zajmował się mops, ale teraz tę funkcję przejął ZUS. Świadczeniobiorcy nie dostaną już gotówki do ręki, bo wypłata będzie odbywała się jedynie na wskazany rachunek bankowy.

Wypłata 500 plus - czerwiec 2022

Więcej artykułów dotyczących świadczeń znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Para jest razem od czerwca 2020 roku.Ma dziewięciu synów i znów jest w ciąży. "miałam nadzieję na dziewczynkę"

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Okazuje się, że zmiany zdezorientowały wielu rodziców, a niektórzy zupełnie o nich zapomnieli. Świadczą o tym komentarze opublikowane na grupie facebookowej dotyczącej świadczenia "Rodzina 500+".

Mam pytanie, bo juz się pogubiłam. Jeżeli do tej pory mops wypłacał 500+ to czy teraz muszę składać nowy wniosek do ZUS, czy mops sam to jakoś przenosi?

- zapytała jedna z mam.

Internauci wyjaśnili, że aby zachować ciągłość świadczenia, należało wcześniej złożyć wniosek drogą internetową. Kto nie zrobił tego w wyznaczonym terminie, straci ciągłość świadczenia.

Trzeba samemu złożyć wniosek na stronie ZUS-u, aby była zachowana ciągłość 500+ , należało to zrobić do końca kwietnia
Wnioski już od lutego trzeba było składać, żeby była zachowana ciągłość wypłat. Należy to robić co roku
Trzeba samemu złożyć przez internet
Wypłata zostanie opóźniona

- pisali.

Wśród komentujących pojawiły się również zniecierpliwione osoby, zaniepokojone faktem, że jeszcze nie dostały świadczenia na nowy okres rozliczeniowy.

Mam już od ponad tygodnia obsłużony wniosek, ale wypłaty nadal brak
Nadal brak daty na ZUS PUE. Nie ma tam żadnej informacji o płatności. Pieniędzy na koncie też nie ma

- żalą się rodzice.

Nie wszyscy pamiętają jednak, że można sprawdzić termin wypłat logując się na swoje konto PUE ZUS. Aby to zrobić, należy po zalogowaniu, wybrać kafel "Rodzina 500+", wyświetlić listę złożonych wniosków, zaznaczyć wniosek i wyświetlić "szczegóły", a następnie kliknąć w "wypłaty i zwroty". Jak informował ZUS, terminy wypłat zostały ustalone na 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dzień miesiąca. W sytuacji, gdy płatność wypada na dzień wolny od pracy, środki zostaną przekazane dzień wcześniej.

Mama i synMówiła, że nigdy nie kupi smyczy dla dziecka. Została mamą i szybko zmieniła zdanie

Więcej o: