Kiedy zakończenie roku szkolnego 2022? To był ostatni rok na starych zasadach. Od września wchodzą zmiany w planie lekcji

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2022? W zasadzie można odliczać już godziny do ostatniego dnia szkoły, ponieważ oficjalne pożegnanie z nauczycielami i kolegami z klasy nastąpi już jutro. Rozpoczną się upragnione wakacje, dwa miesiące zabawy, leniuchowania, a przede wszystkim odpoczynku przed zmianami, które mają wejść już od 1 września.

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2022? Na ten dzień czekali wszyscy: uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele. Po trudach związanych z ostatnimi miesiącami nauki wszystkim należy się chwila odpoczynku i w pełni zasłużony relaks. To też koniec ostatniego roku szkolnego na starych zasadach, bo od września wchodzą zmiany w planie lekcji.

Zobacz wideo Magda Narożna poznała partnera w szkole. „On chodził z moimi koleżankami, ja z jego kolegami".

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2022?

Oficjalne zakończenie roku szkolnego odbędzie się już jutro, czyli 24 czerwca 2022 roku. Tego dnia w całej Polsce wszyscy uczniowie stawią się ubrani na galowo, po odbiór świadectw oraz nagród i dyplomów, które są przewidziane dla tych najlepszych, z wysoką średnią i bardzo dobrym bądź wzorowym zachowaniem. Po części oficjalnej przyjdzie czas na spotkania w gronie kolegów i koleżanek z klasy. Zapewne padnie kilka miłych słów ze strony wychowawcy, który będzie życzył swoim wychowankom przede wszystkim bezpiecznych i pełnych odpoczynku wakacji. Dwa miesiące wolnego to czas na regenerację i naładowanie baterii na przyszły rok szkolny oraz zmiany, które zostaną wprowadzone już 1 września 2022 roku.

Co się zmieni w szkole od nowego roku? Modyfikacji ulegnie plan zajęć

Zmiany, które mają zostać wprowadzone z nowym rokiem szkolnym 2022/2023 mają dotyczyć przede wszystkim rozszerzenia podstawy programowej przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa w szkołach średnich, m.in. o treści związane z obronnością państwa, nabyciem umiejętności strzelectwa i posługiwania się bronią (dla starszych klas) oraz przygotowaniem uczniów do radzenia sobie z zagrożeniami wywołanymi działaniami wojennymi. Natomiast wiadomości z zakresu udzielania podstaw pierwszej pomocy zostaną wzbogacone o znajomość zasad pierwszej pomocy w sytuacji wystąpienia zagrożenia z użyciem broni konwencjonalnej.

Z początkiem roku szkolnego 2022/2023 w szkołach pojawi się też nowy przedmiot: historia i teraźniejszość.  Zmiana ta jednak nie będzie obowiązywała uczniów, którzy rozpoczęli naukę w szkole średniej przed rokiem szkolnym 2022/2023. Głównym założeniem wprowadzenia nowego przedmiotu jest przede wszystkim zaznajomienie uczniów z zagadnieniami z historii najnowszej, tej która wydarzyła się na ich oczach. Nauczyciele będą nauczać m.in. o katastrofie smoleńskiej czy pandemii koronawirusa.

Nowa będzie także przyszłoroczna matura. Zdający będą mieli więcej czasu na rozwiązanie zadań, ale z drugiej strony w arkuszu znajdzie się też większa ilość zadań. Pojawi się też egzamin ustny z języka polskiego w zupełnie nowej formule.

Więcej o: