Krótkie i poważne imię dla chłopca skoczyło z 22. na 5. miejsce w rankingu

Imię Leon staje się coraz chętniej wybierane przez świeżo upieczonych rodziców. Jeszcze kilka lat temu znajdowało się poza pierwszą dziesiątką najpopularniejszych imion wybieranych dla chłopców. Jakie miejsce zajmuje obecnie?

Wybór imienia dla dziecka często spędza sen z powiek rodzicom. Zastanawiają się, czy kierować się modą, własnym gustem, czy może postawić na rodzinną tradycję? Pomocą w tej niełatwej sytuacji mogą być rankingi popularności imion prowadzone na podstawie danych statystycznych. 

Jak wynika z ostatnich zestawień rodzice coraz chętniej nadają swoim pociechom imię Leon. W 2021 roku to imię znajdowało się na szóstym miejscu w rankingu. Co oznacza imię Leon i dlaczego budzi "poważne" skojarzenia?

Zobacz wideo Basia Kurdej-Szatan zdradziła imię dziecka. Jak się czuje w 8. miesiącu ciąży?

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Najpopularniejsze imiona 2022Najpopularniejsze imiona 2022 powielą się z tymi z zeszłego roku? Wybitny i lilia wciąż królują na podium

Pochodzenie imienia Leon. Kiedy obchodzi imieniny?

Leon to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa leo (lew) i oznacza mężczyznę silnego i odważnego. Osoby o tym imieniu imieniny obchodzą 20 lutego, 14 marca, 19, 22 kwietnia, 12, 28 czerwca, 3, 17, 20 lipca, a także 10 i 16 listopada. Najpopularniejszą datą świętowania imienin Leona jest 10 listopada.

Imiona dla chłopców, które znudziły się rodzicom. Wojownik niedawno był hitem, a teraz mało kto go wybieraImiona dla chłopców, które znudziły się rodzicom. Wojownik niedawno był hitem, a teraz mało kto go wybiera

Jaki jest Leon? Czy imię odzwierciedla jego charakter?

Osoba o imieniu Leon jest zdecydowana w swym działaniu, lecz uchodzi też za beztroskiego lekkoducha. Leon ma złożony charakter: nie interesują go sprawy przyziemne, natomiast ma bardzo bogate życie duchowe i chętnie rozważa istotne kwestie egzystencjalne. 

Leon to detalista, który ma duszę artysty i jest niezwykle wrażliwy na piękno. Jego zaleta to także niezwykle analityczny i kreatywny umysł. Osoby noszące to imię posiadają ogromny potencjał, który jednakże przez większość czasu pozostaje uśpiony. Trudno bowiem pobudzić do działania flegmatyczny temperament Leona.

Mężczyźni o imieniu Leon posiadają niezwykły urok osobisty, który zręcznie wykorzystują w sytuacjach towarzyskich. Najlepiej z resztą czują się w towarzystwie osób, które będą ich podziwiać, prawić im komplementy i hołubić.

W skrytości Leon boi się samotności. Dlatego stara się być otwarty, rozmowny i wesoły, by oczarować sobą innych. 

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: