Kiedy jest koniec roku szkolnego 2022? Ostatni raz na starych zasadach. Od września ruszają nowe przedmioty

Kiedy jest koniec roku szkolnego 2022? To pytanie zadają sobie nie tylko uczniowie, ale przede wszystkim ich rodzice, którzy ze względu na okres wakacji muszą zmodyfikować swoje plany tak, aby zapewnić dla nich opiekę. Za kilka dni rozpocznie się czas relaksu, odpoczynku i zabawy. Od września na dzieci i młodzież szkolną czeka dużo zmian, gdyż ruszają zupełnie nowe przedmioty.

Kiedy jest koniec roku szkolnego 2022? Otóż do oficjalnego końca szkoły pozostało już kilka dni. Dokładnie w najbliższy piątek, czyli 24 czerwca będzie mieć miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022, który odbywał się na starych zasadach. Od 1 września na uczniów i nauczycieli czeka spora ilość zmian, które już od dawna zapowiadało Ministerstwo Edukacji.

Zobacz wideo Czarnek: To, że mam tylko jedną żonę, ślub kościelny i tylko małżeńskie dzieci, nie znaczy, że jestem jaskiniowcem

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy jest koniec roku szkolnego 2022?

Zakończenie roku szkolnego, ostatniego na starych zasadach, zaplanowane jest na 24 czerwca 2022 roku. Wtedy to, w całej Polsce wybrzmią przed wakacjami ostatnie szkolne dzwonki. Najlepsi uczniowie odbiorą z rąk wychowawców i dyrektorów szkół świadectwa z czerwonym paskiem, dyplomy i wyróżnienia. Pierwszy dzień wakacji rozpocznie się dzień później, czyli w sobotę 25 czerwca. Od tego momentu - aż do 1 września - uczniowie będą mieli czas na zabawę, regenerację i przede wszystkim naładowaniem baterii, które będą potrzebne z nowym rokiem szkolnym. Przed uczniami sporo wyzwań i nowości.

Od września ruszają nowe przedmioty szkolne - także te praktyczne

Zmiany w szkole, które zaplanował Minister Edukacji Przemysław Czarnek będą dotyczyć przede wszystkim wprowadzenia nowych przedmiotów. Dotyczą one m.in. rozszerzenia podstawy programowej przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa w szkołach średnich.

Ma być mniej zajęć poświęconych nauce o bandażowaniu (nacisk głównie na znajomość zasad pierwszej pomocy w sytuacji wystąpienia zagrożenia z użyciem broni konwencjonalnej) i zakładaniu starych masek gazowych. Podczas tych zajęć ma być więcej treści związanych z obronnością państwa, nabyciem umiejętności posługiwania się bronią oraz przygotowaniem uczniów do radzenia sobie z zagrożeniami wywołanymi działaniami wojennymi. Starsi uczniowie mieliby odbyć szkolenia strzeleckie z wykorzystaniem: broni kulowej, pneumatycznej, replik broni strzeleckiej (ASG), strzelnic wirtualnych albo laserowych.

Na początku nowego roku szkolnego pojawi się też nowy przedmiot: historia i teraźniejszość, którego głównym zadaniem będzie zaznajomienie uczniów z historią najnowszą. Młodzież będzie uczyła się m.in. o katastrofie smoleńskiej z 2010 roku, czy pandemii koronawirusa, która dotknęła cały świat.

Co istotne, przedmiot historia i teraźniejszość ma być wprowadzany stopniowo do szkół. Zmiana nie dotknie uczniów, którzy rozpoczęli naukę w szkole średniej przed rokiem szkolnym 2022/2023.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.