Wniosek dobry start 2022. Jeśli rodzice dopilnują formalności, dostaną zastrzyk gotówki

Wniosek dobry start 2022 to przede wszystkim materialna pomoc w wysokości 300 zł na zakup wyprawki dla dziecka. Rosnące koszty życia i galopująca inflacja powodują, że rodzice już teraz zastanawiają się skąd wezmą dodatkowe fundusze na zeszyty, długopisy i flamastry. Jednak jeśli dopilnują formalności, dodatkowy zastrzyk gotówki może pojawić się na ich kontach już z początkiem września.

Wniosek dobry start 2022 można składać jedynie w formie elektronicznej, a okres przyjmowania dokumentów przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczyna się od 1 lipca 2022 roku. Można to zrobić za pomocą portalu empatia.mpips.gov.pl , przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

Zobacz wideo Co jeszcze zdrożeje? Tworzymy rachunek grozy

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wniosek dobry start 200, czyli dla kogo dodatkowe 300 zł?

Dobry start to nazwa rządowego programu, który przynajmniej w części sfinansuje zakup wyprawki dla dzieci i młodzieży szkolnej. To dodatkowe pieniądze dla każdego ucznia, które można przeznaczyć na zakup stroju na zajęcia sportowe, zeszyty i inne akcesoria, książki lub słowniki.

Z jednorazowego wsparcia w wysokości 300 zł mogą skorzystać rodzice i opiekunowie dzieci od 7 do 20 roku życia oraz uczniów niepełnosprawnych, którzy nie skończyli jeszcze 24 lat. Jeżeli w domu dzieci w wieku szkolnym jest więcej, to świadczenie przysługuje na każde z nich.

Co istotne i ważne - przy składaniu wniosku o tzw. 300 plus nie ma kryterium dochodowego, czyli pieniądze należą się na każde dziecko w rodzinie, które chodzi do szkoły - bez względu na wysokość zarobków, jakie osiągają jego rodzice.

Przy wniosku o dobry start ważny jest jednak termin. Składanie dokumentów rozpocznie się 1 lipca 2022 roku i potrwa do 30 listopada. Jednak to, kiedy pieniądze znajdą się na koncie bankowym rodzica bądź opiekuna zależy jak szybko załatwi on sprawy formalne. Złożony wniosek do końca wakacji gwarantuje wypłatę środków jeszcze we wrześniu.

15.04.2019, Wrocław, ósmy dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli.Strajk nauczycieli we wrześniu? Broniarz: "Niebywały niepokój"

Wniosek o 300 plus tylko przez Internet

Wnioski o świadczenie z rządowego programu, który ma wesprzeć rodziców w zakupie wyprawki szkolnej, rozpatruje jedynie ZUS, a od zeszłego roku można je składać tylko i wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem:

  • portalu Emp@tia,
  • portalu PUE ZUS,
  • oraz bankowości elektronicznej.

Jeżeli osoba, która chce złożyć wniosek, nie ma dostępu do komputera, a przede wszystkim Internetu, będzie mogła skorzystać z komputerów udostępnionych w swoim oddziale ZUS-u.

Zobaczyła mamę prowadzącą syna na smyczy. Ukradkiem zaczęła nagrywać i nagle zrozumiała powódZobaczył mamę prowadzącą syna na smyczy. Ukradkiem zaczął nagrywać i nagle zrozumiał powód

Kto nie dostanie pieniędzy?

Jak czytamy na stronie gov.pl świadczenie jakim jest dodatkowe 300 zł na zakup wyprawki szkolnej nie przysługuje na dzieci uczęszczające do żłobka bądź przedszkola oraz do tzw. zerówki. Dobry start nie obejmuje również studentów.

Ojciec (zdjęcie ilustracyjne)Dzień Ojca 2022. Najpiękniejsze życzenia i wierszyki dla taty

Więcej o: