Wypłaty 500 plus. ZUS zaskoczył wielu rodziców. Weszli na konto i się zdziwili. "Nie mam żadnej odpowiedzi"

Wypłaty 500 plus. ZUS zajmuje się rozpatrywaniem wniosków, o czym zapomniało wielu rodziców. Niektórzy rozczarowali się, gdy po wejściu na konto nie zobaczyli środków.

Od stycznia 2022 weszły ważne zmiany dotyczące świadczenia "Rodzina 500 plus". Zgodnie z nowymi zasadami obsługą przyjmowania i rozpatrywania wniosków zajął się ZUS. Rodzice nie dostaną już pieniędzy do ręki, gdyż wypłata środków odbywa się jedynie w formie bezgotówkowej na podany rachunek bankowy.

Wypłaty 500 plus - niektórzy zapomnieli o zmianach

Więcej artykułów dotyczących świadczeń przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Kielce, plac zabaw na osiedlu Nowy Baranówek5 dni opieki na dziecko. Nadchodzą duże zmiany w Kodeksie Pracy

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Niektórzy zapomnieli jednak o zmianach, o czym świadczą komentarze opublikowane na jednej z facebookowych grup poświęconych programowi "Rodzina 500+".

Składałam wniosek o 500 plus w lutym i jeszcze nie mam żadnej odpowiedzi. Czy dostanę  wypłatę za czerwiec?
Czy jest jakaś mam, które jeszcze nie obsłużono wniosku za stary okres? Do kiedy mają czas, aby go potwierdzić i wypłacić środki (wniosek złożony w lutym i nadal cisza)

- pytają niektórzy rodzice.

Tak, dostanie pani świadczenia. Ja też w lutym składałam i dzisiaj data wyskoczyła mi
Proszę sobie sprawdzić decyzję w skrzynce odbiorczej na PUE. Jeśli jest informacja o przyznaniu świadczenia, to do końca czerwca przeleją pieniądze.

- odpowiadali internauci.

Wśród komentujący pojawiły się także osoby, które zapomniały o zmianach obowiązujących od nowego roku.

Mam pytanie, bo juz się pogubiłam. Jeżeli do tej pory mops wypłacał 500 plus to czy teraz muszę składać nowy wniosek do ZUS, czy mops sam to jakoś przenosi?

 - zapytała inna mama.

Wnioski już od lutego trzeba było składać, żeby była ciągłość. Samemu trzeba co roku składać
Trzeba było złożyć wniosek o 500 plus do końca kwietnia. Wówczas otrzymałaby pani wyrównanie. Mimo wszystko wnioski należy złożyć do ZUS przez PUE ZUS

- tłumaczyli rodzice.

Przypominamy, że świadczeniobiorcy mogą sprawdzić termin wypłat logując się na swoje konto PUE ZUS. Aby to zrobić, należy po zalogowaniu, wybrać kafel "Rodzina 500+", wyświetlić listę złożonych wniosków, zaznaczyć wniosek i wyświetlić "szczegóły", a następnie kliknąć w "wypłaty i zwroty". Według informacji podanych na Twitterze ZUS, terminy wypłat zostały ustalone na 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dzień miesiąca. W sytuacji, gdy płatność wypada na dzień wolny od pracy, środki zostaną przekazane dzień wcześniej.

Mama nie lubi zabierać swojej córeczki w miejsca publiczne. Pokazała powódMama nie lubi zabierać swojej córeczki w miejsca publiczne. Pokazała powód

Więcej o: