Wyprawka szkolna 2022 to niemały wydatek. Aby dostać dofinansowanie, należy pilnować określonych terminów

Wyprawka szkolna 2022 to niemały wydatek, który już teraz spędza sen z powiek wszystkim rodzicom dzieci, które od września rozpoczną nowy rok szkolny. Przy galopującej inflacji rosną ceny artykułów szkolnych, począwszy od długopisów i ołówków - nie mówiąc o zeszytach i podręcznikach. Wyjaśniamy jak dostać dofinansowanie, które wspomoże rodziców i opiekunów w wydatkach jakie ich czekają z końcem wakacji.

Wyprawka szkolna 2022 to temat, który z początkiem wakacji wraca jak bumerang. Przed dziećmi i młodzieżą upragnione wakacje, natomiast dla rodziców jest to czas kiedy wielu z nich zastanawia się jak zdobyć dodatkowe fundusze na wyprawkę szkolną, tak aby nie zrujnować domowego budżetu.

Zobacz wideo Ogromna dziura w ZUS-ie? "Jak będziemy mieli szczęście, to bieda zajrzy w oczy do końca tej kadencji"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wyprawka szkolna 2022 to niemały wydatek. Jak zdobyć dodatkowe wsparcie?

Wyprawka szkolna potrafi kosztować niebagatelne pieniądze. To zmora wszystkich rodziców, którzy widząc wzrost cen w sklepach już teraz zastanawiają się skąd wezmą dodatkowe środki na zakup wszystkich potrzebnych dziecku artykułów. Kredki, plastelina, zeszyty, przybory kreślarskie, długopisy - lista potrzeb jest długa. A do tego jeszcze podręczniki. Nie wszystkie można wypożyczyć lub odkupić od starszych kolegów.

Z myślą o pomocy dla wszystkich rodzin, gdzie dzieci chodzą do szkoły - rząd przygotował pakiet pomocowy. Chodzi konkretnie o jednorazowe świadczenie, tzw. "300 plus". Jak czytamy na stronie gov.pl., dodatkowe pieniądze w kwocie 300 zł przysługują raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Natomiast na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Według nowych zasad, które zostały wprowadzone od nowego roku, wnioski o 300 plus można składać do ZUS tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazane przez rodzica konto bankowe.

Ważny jest termin. Im szybciej wpłynie wniosek - tym prędzej rodzice dostaną pieniądze

Świadczenie 300 plus - zgodnie ze zmianami będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Według nowych zasad, wnioski można składać tylko drogą elektroniczną, tak jak w latach ubiegłych od 1 lipca do 30 listopada za pomocą:

  • portalu informacyjno-usługowego Emp@tia,
  • przez bankowość elektroniczną,
  • indywidualny profil na PUE ZUS.

Złożenie wniosku maksymalnie do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Natomiast w przypadku, kiedy wniosek zostanie złożony później, czyli we wrześniu, październiku lub listopadzie, to wsparcie trafi do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA