Jak wybrać imię dla dziecka? Eksperci dzielą się kilkoma wskazówkami

Wybór imienia dla dziecka nie jest najprostszą rzeczą. Niektórzy przeglądają listy z najpopularniejszymi pozycjami, inni inspirują się postaciami historycznymi. Czym jeszcze można się przy tym kierować? Ekspertka podpowiada.

Więcej informacji na temat imion dla dzieci znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak zważyć noworodka? [Klinika Laktacyjna Online]

Lona Marsh, ekspertka od nazewnictwa w Baby Centre, dzieli się z przyszłymi rodzicami metodą, którą mogą wykorzystać przy nadawaniu imienia dziecku. "The Sun" opublikował więc kilka pomocnych porad ułatwiających podjęcie ostatecznej decyzji.

Od 2023 r w szkołach pojawi się przedmiot Historia i TeraźniejszośćPedofilia w podręczniku do Historii i Teraźniejszości. Czarnek się zachwyca. "Znakomity"

Jak wybrać imię dla dziecka? Kilka pomysłów ekspertki

Lona Marsh poleca rodzicom, by zastosowali się do wskazówek. Dzięki nim wybierzecie idealne imię dla swojej pociechy.

Popularność imienia
Zdaniem ekspertki może to pomóc. Dziecko nie będzie czuło się źle wśród rówieśników. Popularne imię ma jeszcze jedną zaletę. Osoby postronne będą mieć mniejsze problemy z jego zapisywaniem i wymawianiem. Ważne jest jednak zachowanie równowagi między czymś oklepanym a niszowym.

Powaga imienia
Tutaj trzeba uważać. Słodkie i zdrobniałe imię może pasować do małej dziewczynki lub małego chłopca. Czy jednak będzie dobrze brzmiało, gdy dziecko dorośnie, znajdzie pracę i założy własną rodzinę? Podobnie jest w przypadku imion inspirowanych postaciami z gry. Cirilla lub Daenerys niezbyt poważnie brzmi przy nazwisku szanowanej prawniczki lub lekarki.

Połączenie z nazwiskiem
Sprawdza się to w przypadku długich i specyficznych nazwisk. Niektóre połączenia mogą rozbawić wiele osób. Dlatego lepiej nie nazywać syna Janusz, jeśli twoje nazwisko to Januszewski. 

Pseudonimy

Warto się zastanowić nad tym, czy nietypowe, stare lub zabawne imię będzie odpowiednie. Lepiej wybrać to bardziej popularne, które nie wywoła salw śmiechu wśród rówieśników pociechy. Niektóre imiona rymują się z czymś mało pozytywnym i odpowiednim.

Pisownia
Czasem zdarza się, że jedno imię można zapisać na kilka sposobów. Szczególnie widoczne jest to w przypadku tych zagranicznych. Przykładem niech będzie Jessica. Niektórzy rodzice zapisują je w formie "Dżesika" lub "Jesika". To przysparza wielu problemów w urzędzie, nie mówiąc już o szkole lub uczelni. 

"Sto lat" ("Happy Birthday")

Ta nieco dziwna porada sprawdza się w przypadku, gdy zamieszkujecie kraje anglojęzyczne. Lorna Marsh radzi, by brzmienie imienia sprawdzić przez zaśpiewanie najsłynniejszej urodzinowej piosenki. Jeżeli wszystko do siebie pasuje, to znaczy, że możecie  poważnie zastanowić się nad swoim pomysłem.

Tym razem wspólne gotowanie nie poszło zgodnie z planem.To miał być uroczy filmik z gotowania z dzieckiem. Nie udało się

Więcej o: