Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Czas szykować się na wolne od szkoły. Znamy datę początku przerwy letniej

Wszyscy uczniowie zadają sobie jedno pytanie - kiedy zaczynają się wakacje 2022? Podajemy datę zakończenia roku szkolnego i początku letniej przerwy od nauki. Koniecznie odnotujcie sobie te daty.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Aplikacje przydatne na wakacjach

Czerwiec zbliża się ku końcowi, a wraz z nim ostatni dzień roku szkolnego 2021/2022. Według rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej koniec zajęć szkolnych ma przypadać na ostatni piątek czerwca, ale nie wcześniej niż po 18. dniu tego miesiąca.

Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Znamy dokładną datę zakończenia nauki w szkole

Zgodnie z powyższą regułą wyznaczono zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (z wyjątkiem ostatnich klas, które zdają egzaminy np. maturę) na 24 czerwca 2022. Co za tym idzie, wakacje zaczną się dzień później, 25 czerwca, a potrwają do 31 sierpnia.

 
 
 • 0

  dni

 • 0

  godzin

 • 0

  minut

 • 0

  sekund

Otrzymane wyniki spełniają jedynie rolę informacyjną.

Jednak nie wszyscy mają wakacje w tym samym czasie. Co z dziećmi w przedszkolach i żłobkach oraz studentami? 

Zacznijmy od tych drugich. Studencki rok akademicki kończy się (co do zasady) 30 czerwca (pomijając egzaminy w sesji letniej) i trwa trzy miesiące - w 2022 roku do 3 października.

 A co z dziećmi ze żłobków i przedszkoli?

Tutaj sytuacja jest jeszcze inna -  żłobki i przedszkola są w polskim prawie określane jako placówki nieferyjne, czyli pracujące całorocznie. Innymi słowy, żłobki i przedszkola nie mają wakacji jako takich. Jedynie na wniosek dyrektora placówki oraz rady przedszkola (lub rady rodziców) można zorganizować dla dzieci przerwę w okresie letnim. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.