Pokazała paragon z restauracji za obiad z rodziną. "Cennik naprawdę nas zaskoczył"

Paragony grozy w tym roku też zaskakują Polaków? Wszystko drożeje. Warto liczyć się z tym, że długi weekend, czy wakacje z rodziną w turystycznych miejscach, wiążą się z większymi wydatkami. Jedna z internautek wysłała nam paragon. Przyznała, że w ostatnich czasach chyba bardziej zaskakują miejsca, w których ceny są "przystępne" niż te, w których występuje drożyzna.

Więcej podobnych artykułów na gazeta.pl

Ceny poszły w górę. Polacy nie mają wątpliwości. Przyznają, że nietrudno odczuć inflację. W szczególności długi weekend w wypoczynkowych miejscowościach wiąże się ze sporymi wydatkami. Ostatnio internauci pisali nam, że tradycyjny polski zestaw obiadowy kosztuje już w wielu miejscach ok. 50 zł. Jeszcze kilka lat temu przykładowo kotlet schabowy z ziemniakami i surówką można było kupić nawet za 18 zł. Jakie ceny w obecnych czasach uznajemy za przystępne? Trudno stwierdzić. Jedna z mam wysłała nam paragon i przyznała, że cennik w knajpie, w turystycznym miejscu na południu ją zaskoczył, ale pozytywnie. 

Paragon za obiad dla trójki dzieci. 124 zł to teraz "dobra cena"? 

Suma, za jaką zapłaciła nasza czytelniczka za wyżywienie dzieci to 124 zł. Na paragonie uwzględniono dwa dwudaniowe posiłki: zupa dyniowa i filet z piersi z kurczaka (dla starszych, nastoletnich dzieci) i jeden posiłek (polędwiczki) dla młodszej pociechy. Do tego dwa napoje. Rodzice zamówili swoje dania przy osobnym stoliku i policzono dwa osobne rachunki, ale ceny za większość posiłków były w podobnych cenach: 25-35 zł. 

Zobacz wideo Z jakim poziomem inflacji możemy pożegnać rok 2022?

Ceny w 2022 roku przerażają polskie rodziny

W stosunku rok do roku inflacja w maju wzrosła o blisko 14 proc. Nietrudno to odczuć. W większości lokalów usługowych, restauracji, czy w sklepach ceny wzrosły. Nadmorskie i górskie kurorty zawsze miały wyższe ceny, ale dla niektórych kwoty, jakie są obecnie to "koszmar". Mało jest miejsc, w których cenniki są przystępne dla Polaków, którzy zarabiają przeciętnie. Wielu z nich uznaje, że lepiej pojechać za granicę. 

Zobacz też: Zabrała rodzinę na obiad do baru. Pokazała paragon. "To drogo?"

Jeśli dostrzegliście wyjątkowo wygórowane ceny, lub wręcz przeciwnie - miejsca, do których "inflacja jeszcze nie dotarła", prześlijcie na edziecko@agora.pl. 

Więcej o: