1000 zł dla rodziny na wakacje. Można dostać jeszcze więcej

1000 zł dla rodziny na wakacje. Na taki zastrzyk dodatkowej gotówki do wykorzystania na atrakcje, imprezy i noclegi mogą liczyć rodzice z dwójką dzieci. Te rodziny, w których liczba pociech jest większa - do wykorzystania mają więcej pieniędzy. Wszystko za sprawą tzw. polskiego bonu turystycznego, którego ważność mija z końcem września.

1000 zł dla rodziny na wakacje, które można przeznaczyć na nocleg nad polskim morzem, bilety wstępu do parków zabaw, czy wycieczkę w góry. Możliwości jest wiele, trzeba się jednak spieszyć, ponieważ bon turystyczny ważny jest tylko do końca września. Dodatkowe wsparcie w wakacyjnym budżecie przeznaczone jest dla rodzin z dziećmi, również dla tych maluchów urodzonych do 31 grudnia 2021 roku.

Zobacz wideo Bon turystyczny o wartości 1000 zł. Za co będziemy mogli nim zapłacić?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

1000 zł dla rodziny na wakacje - wsparcie rodzinnego budżetu

Polski bon turystyczny jest dostępny od początku sierpnia 2020 roku. Z bonu wakacyjnego mogą skorzystać rodzice dzieci, na które pobierane jest świadczenie 500 plus, bez względu na wysokość osiąganych przez nich dochodów. Programem objęte są również dzieci urodzone do 31 grudnia 2021 roku. Jednak co istotne, można go zrealizować jedynie do końca września 2022 roku. Po tym czasie niewykorzystane środki - przepadną, także jest to ostatni dzwonek, aby pomyśleć o wakacyjnym wyjeździe.

Na spory zastrzyk gotówki może liczyć rodzina 2+2, gdzie jednorazowe wsparcie wyniesie 500 zł na każde dziecko - razem na dwójkę dzieci będzie 1000 zł. Jeśli natomiast w rodzinie jest dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności, otrzyma ono dodatkowo jeszcze 500 zł do wykorzystania na usługi turystyczne w Polsce.

ZUS - 500 plus 2022 na nowych zasadachKiedy 500 plus w czerwcu 2022? Wpłaty zaskoczą wielu rodziców

Jak i gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

Bon można uzyskać jest generowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w formie elektronicznej, przesyłany drogą mailową lub za pośrednictwem aplikacji na telefon. Bon dostępny jest na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), gdzie należy go aktywować. Aby to zrobić, trzeba mieć konto na PUE ZUS, gdzie w zakładce "ogólny" wybierają zakładkę "Polski Bon Turystyczny", a następnie klikają na zakładkę "mój bon" i wprowadzają tam swój adres e-mail oraz aktualny numer telefonu.

Za pomocą bonu można płacić za usługi noclegowe lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Nie muszą być to tylko wyjazdy z noclegiem, ale też wycieczki jednodniowe wraz z wszelkimi atrakcjami przewidzianymi przez organizatorów w ramach danej oferty (np. wizyta w parku wodnym, jednodniowa wycieczka do innego miasta, pobyt w sali zabaw itp.). Warunkiem jest objęcie pakietem minimum dwóch usług. Co istotne, bonem turystycznym rodzice lub opiekunowie dzieci zapłacą wyłącznie za rezerwację dotyczącą pobytu lub imprezy w Polsce. Nie ma możliwości płatności nim za usługi za granicą.

Emerytura za urodzenie dzieci (zdjęcie ilustracyjne)Emerytura za urodzenie dzieci zaskakuje wiele Polek. Nie każdy o tym wie

Więcej o: