Kiedy 500 plus w czerwcu? Data wypłaty może zaskoczyć wielu rodziców

Kiedy 500 plus w czerwcu? Pytają rodzice na wielu grupach w mediach społecznościowych i dzwoniąc na infolinię ZUS - jednak odpowiedź zawsze ta sama. Do końca czerwca nastąpią wszystkie wypłaty, a terminy przelewów są realizowane losowo. Chociaż niektórzy pieniądze od dawna mają na swoich kontach, inni muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać na przelew.

Kiedy 500 plus w czerwcu? To pytanie ostatnimi czasy dosyć często pojawia się na wszelkich grupach w mediach społecznościowych, które zrzeszają rodziców. Wiele osób pieniądze na swoich kontach ma już od dawna, u części pojawiła się również informacja na koncie na ZUS PUE o terminie przelewu, a jeszcze inni nadal czekają na informację. Szczególnie kłopotliwe jest to w przypadku, kiedy 500 plus to jeden z podstawowych dochodów w rodzinie.

Zobacz wideo Tusk: Nikt nikomu nie zabierze 500+

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy 500 plus w czerwcu?

Z dniem 1 czerwca 2022 roku rozpoczął się nowy okres świadczeniowy rządowego programu "Rodzina 500 plus". Na PUE ZUS rodzice mogą sprawdzić kiedy ZUS wypłaci pieniądze. Każdy otrzymał nowy, przyznany losowo termin wypłaty świadczenia, który będzie taki sam w każdym miesiącu, aż do maja 2023 roku.

Ważne jest jeszcze to, że jeżeli wniosek o 500 plus na nowy okres świadczeniowy wpłynął do ZUS do 31 maja 2022 roku - wypłata świadczenia będzie zrealizowana maksymalnie do końca czerwca.

Terminy wypłat  500 plus zostały ustalone na  2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dzień miesiąca. Istotne jest również to, że jeśli płatność wypada na dzień wolny od pracy (święto albo weekend), środki zostaną przekazane dzień wcześniej.

Wszystkie odpowiedzi są na ZUS PUE

Wielu rodziców, którzy czekają nadal na przelew muszą wiedzieć, że przydział terminu płatności następuje automatycznie, według zasady równomiernego obciążenia wszystkich obowiązujących terminów. Aktualnie zostały jeszcze trzy wolne terminy i pieniądze pojawią się na pewno 18, 20 albo 22 czerwca. Terminy płatności rodzice mogą sprawdzić na swoim profilu w Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), który na bieżąco jest aktualizowany. Należy wejść w szczegóły złożonego wniosku, wybrać dziecko i kliknąć zakładkę "wypłaty i zwroty", która znajduje się u dołu strony.

Więcej o:
Copyright © Agora SA