Długie imię dla dziewczynki szybko traci popularność. Z podium spadło na 20. miejsce mimo zdrobnienia

Wybór imienia dla dziecka to ciężkie zadanie wielu rodziców. Niektóre z ich są bardzo popularne, inne zaś spadają w rankingu. To długie imię dla dziewczynki szybko traci popularność - Aleksandra z 9. miejsca spadła na 20. pomimo pięknego i słodkiego zdrobnienia.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nadanie imienia dziecku to trudne i odpowiedzialne zadanie. Rodzice często inspirują się sławnymi osobami, idolami, rodziną czy autorytetami. Niektóre opcje są bardzo popularne i modne, inne zaś niszowe i oryginalne. Nierzadko wpływ na decyzję ma również istotne znaczenie i pochodzenie imienia. 

Wiktoria - imię dla dziewczynki, które prawie weszło do top 10 Imię dla dziewczynki popularne cztery lata temu. Prawie weszło do TOP 10

Długie imię dla dziewczynki szybko traci popularność

Mowa tu o Aleksandrze, która do niedawna zajmowała wysokie miejsce na podium - 9. Niestety w ostatnim czasie popularność nadania tego imienia dziewczynkom drastyczne spadła, i z pierwszej 10. trafiło na 20 miejsce na liście. Wpływ na popularność danego imienia mają teraz w dużej mierze media społecznościowe i celebryci, którzy wyznaczają "trendy" nawet w tej dziedzinie. Piękne, i ładnie brzmiące imię Aleksandra może i traci teraz na popularności, ale pomimo to pozostanie w niszy i z pewnością pozostanie z nami na długo. Słodki skrót Ola dla niektórych zawsze pozostanie na piedestale. 

Znaczenie imienia Aleksandra

Jest to imię pochodzenia greckiego, wywodzące się od słów alekso - "bronię" i aner, andros - "człowiek". Imię Aleksandra oznacza obrońcę ludzi. W Polsce imię Aleksandra używane jest od XIV wieku.

Aleksandra to numerologiczna Szóstka - posiada wielką umiejętność budowania głębokich relacji z otoczeniem. Typowa Szóstka to urodzona dyplomatka i negocjatorka, szczególnie ceniona jest jej zdolność współdziałania z innymi. Optymizm i pogoda ducha nigdy jej nie opuszczają podobnie jak oddanie rodzinie i bliskim. 

Ranking imion dla dziewczynki 2022 r.

Wg danych statystycznych za 2021 r. najczęściej nadawanym imieniem dla dziewczynek było imię Zuzanna. Zuzia jest "topowym" imieniem od wielu lat i od początku XXI wieku zajmuje podium na liście imion żeńskich. Na drugiej i trzeciej pozycji w 2021 r. były kolejno Zofia i Hanna - oba te imiona od lat pną się w rankingu popularności. Kolejna na liście jest Julia i Maja. 

Najbardziej popularne imiona dla dziewczynek w tym roku to:

  • Zofia
  • Zuzanna
  • Hanna
  • Laura
  • Julia
  • Oliwia
  • Maja
  • Pola
  • Emilia
  • Iga

Więcej ciekawych informacji na temat żeńskich imion znajdziesz w naszym artykule: Imiona dla dzieci niezalecane w Polsce. Urzędnik może odmówić nadania. "Narażają dzieci na śmieszność"

Więcej o: