Krótkie imię dla dziewczynki biło rekordy popularności 10 lat temu. Rodzice o nim zapominają

Imiona dla dziewczynek 2021 to fraza, której często szukają przyszli rodzice. W rankingu jest na przykład Lena , która w Polsce znana jest już od XV wieku. Jeszcze 10 lat temu imię to było bardzo popularne i wielu rodziców nazywało tak swoje córki.

Więcej wiadomości o życiu rodzinnym znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zważyć noworodka? [Klinika Laktacyjna Online]

Wybór odpowiedniego i ładnie brzmiącego imienia to trudna decyzja dla przyszłych rodziców. Jedni szukają inspiracji wśród postaci historycznych i ważnych dla siebie osób, inni przeglądają listy najpopularniejszych imion, które pokazują bieżące trendy. Są też osoby, które chcą nazwać potomka na cześć postaci z książki lub filmu.

Imię dla dziewczynki, które uwielbiają PolacyImiona dla dziewczynek 2021. "Piękna i cnotliwa" wysoko rankingu

Lena była popularna 10 lat temu. Teraz rodzice zapominają o tym imieniu

Imię Lena szturmem zaczęło zdobywać wysokie pozycje w rankingach imion.  W 2010 roku zajmowało czwarte miejsce, a w 2013 i 2014 r. było najczęściej nadawanym przez rodziców imieniem. W kolejnych latach Lena musiała ustąpić na przykład Zuzannie, Zofii, Oliwii, Mai lub Julii. W 2021 roku zajęła dziewiąte miejsce w rankingu najpopularniejszych imion. 

Imię dla chłopca 2022Krótkie imię dla chłopców, które było uwielbiane przez rodziców

Lena - znaczenie imienia. Najbardziej kojarzy się z księżycem

Imię jest skróconą wersją od Magdaleny lub Heleny (z greckiego: blask księżyca). Lena może oznaczać zarówno księżyc, jak i kosz trzcinowy oraz pochodnia. Wszystko zależy od tłumaczenia. Imię to do Polski dotarło pod koniec średniowiecza, a 10 lat temu świeciło rekordy popularności. 

Jaka jest Lena? Posiada silną wolę i charakteryzuje się ogromną niezależnością. Chociaż jest pracowita i przebojowa, to często lubi odkładać wszystko na ostatnią chwilę. Uwielbia przewodzić grupą, ale nie uważa się za lepszą od innych. Źle znosi porażki. Wykazuje się ogromną empatią wobec innych osób. Jest troskliwa i dba o swoją rodzinę. 

Więcej o: