Kiedy jest zakończenie roku? Przed wakacjami jeszcze sporo wolnego

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego? Im bliżej końca szkoły, tym częściej pojawia się to pytanie. Zarówno wśród uczniów, którzy nie mogą już doczekać się dwumiesięcznej przerwy, jaki i rodziców, którzy swój urlop planują głównie ze względu na opiekę nad dziećmi. Co prawda do końca szkoły pozostało jeszcze trochę czasu, jednak zanim nadejdą upragnione wakacje - przed dziećmi i młodzieżą szkolną jeszcze sporo wolnego.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego? Wielu uczniów nie może się już doczekać pożegnania z murami szkoły i nauczycielami. Do końca nauki, został nieco ponad tydzień, jednak w wielu placówkach jest już po wystawieniu ocen, a lekcje przybrały charakter nieco luźniejszy. Teraz jest odpowiedni czas na wycieczki szkolne, klasowe wyjścia i rozmowy z wychowawcą.

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego?

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 określa rozporządzenie Ministra Edukacji w sprawie organizacji roku szkolnego. Na podstawie dokumentu zakończenie wszystkich zajęć lekcyjnych w szkołach przypada na ostatni piątek po 30 czerwca - czyli w tym roku będzie to dokładnie 24 czerwca 2022 roku.

Zakończenie roku szkolnego to dla wielu uczniów przede wszystkim koniec nauki, ale też upragnione i wyczekane wakacje. Jest to także czas potwierdzenia zdobytych w ciągu roku umiejętności - otrzymują oni świadectwo ukończenia danej klasy bądź szkoły, najlepsi mogą liczyć na wymarzony czerwony pasek oraz nagrody (zwykle w formie książek i albumów).

Ekspert ostrzega rodziców przed słońcemEkspert ostrzega rodziców przed wystawianiem dzieci na słońce. "Skutki tego możemy zaobserwować po 30 latach"

Długi weekend jeszcze przed wakacjami

Uczniowie, którzy nie mogą się doczekać końca szkoły, wertują kartki z kalendarza w poszukiwaniu chociaż chwili odpoczynku od książek i wymagających nauczycieli. Dobra informacja jest taka, że już dzisiejszego popołudnia rozpoczną oni długi weekend. Do szkół wrócą dopiero w poniedziałek, a to ze względu na jutrzejsze święto - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywana Boże Ciało. Jest to dzień wolny od pracy i szkoły.

Jednak to nie koniec dobrych wieści. Piątek po Bożym Ciele również będzie wolny od zajęć szkolnych. Ma to związek z tzw. dniami dyrektorskimi, czyli wolnym tylko od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Oznacza to, że danego dnia nie ma lekcji, ale placówka musi w dalszym ciągu organizować zajęcia wychowawczo-opiekuńczych. Ma to wielkie znaczenie dla rodziców maluchów, którzy tego dnia nie mogą zrobić sobie wolnego od pracy. Dyrektor musi także zadbać o to, aby informacja o zajęciach wychowawczo-opiekuńczych dotarła do rodziców.

Był pierwszy taniec z rodzicami.Założyli córce koronę i dali jej berło. Tak poszła do pierwszej komunii

Więcej o: