Babcia z TikToka zajmuje się wnukiem i nie owija w bawełnę. "To brak szacunku"

Gwenith Rachelle opublikowała nagranie, w którym opowiedziała, jak opiekuje się swoim wnukiem. Pod jej filmikiem posypały się komentarze, a wiele kobiet stwierdziło: "Chcę taką teściową". Co takiego poruszyło mamy?

Więcej historii rodziców przeczytasz na Gazeta.pl.

Na TikToku często pojawiają się nagrania, na których rodzice w żartobliwy sposób pokazują, jak dziadkowie zajmują się ich pociechami. Z drugiej strony dziadkowie i babcie publikują filmiki, które wyśmiewają instrukcje opieki nad noworodkiem pozostawione przez ich dzieci. Gwenith Rachelle podczas opieki nad wnukiem odniosła się do jednego z takich nagrań i wywołała dyskusję w komentarzach. 

Zobacz wideo Cieszyn. Refleks matki uratował dziecko przed potrąceniem

Babcia z TikToka o braku szacunku do rodziców

Gwenith Rachelle ze Stanów Zjednoczonych jest mamą pięciorga dzieci, a niedawno doczekała się pierwszego wnuka. Kobieta przyznaje, że stara się pomagać synowi i synowej w opiece nad maleństwem, ale jednocześnie respektuje ich prośby.

Rodzina została wyproszona z samolotu.Wyrzucono ich z samolotu przez orzeszki. Ojciec usłyszał: "Bierzesz odpowiedzialność"

Kiedy zajmuję się dzieckiem mojego syna i synowej proszę ich o instrukcję: kiedy dać mu butelkę, jakie jedzenie mu podawać. Na wszystko muszę mieć pozwolenie, bo szanuję ich jako rodziców. Myślę, że nie ma innego, szybszego sposobu na okazanie braku szacunku dorosłemu dziecku niż powiedzieć: "Wychowałam dzieci, więc wiem, co robię"

- podkreśliła. 

Następnie dodała, że pomimo swojego doświadczenia w opiece nad dziećmi nadal prosi rodziców malucha o wskazówki. W komentarzach pod jej filmikiem mamy podzieliły się swoimi opiniami.

To takie frustrujące, kiedy dziadkowie nie stosują tego, czego próbujesz nauczyć dziecko
Moja mama pytała się o wszystko, a teściowa jak niby na złość, robiła wszystko odwrotnie
Fajna taka teściowa
Nienawidzę, kiedy ludzie mówią "Jestem dziadkiem, mogę go rozpieszczać". Nie, nie możesz. Słuchaj tego, co mówią rodzice

- pisały. A wy, co na ten temat myślicie?

Na zdjęciu: Doula na nagraniach TikTok.Pokazuje, jak wyglądają porody. "Żałuję, że nie wiedziałam tego wcześniej"

Więcej o: