Wzruszająca historia 9-latki. Balonik życzeń przeleciał prawie 100 km. Burmistrz spełnił jej marzenie

Ta niebywała historia miała miejsce w gminie Łask. Lenka w swoje dziewiąte urodziny wypuściła w powietrze balonik z kartką. Dziewczynka w liściku napisała swoje marzenie i tajemniczą informację dla adresata. Balon przeleciał prawie 100 kilometrów i wylądował niedaleko Zgierza w gminie Piątek - gdzie odnaleziono go i spełniono prośby dziecka.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Urodziny to ważny dzień, szczególnie dla dzieci. Lenka w swoje dziewiąte urodziny postanowiła wypuścić balonik z tajną informacją zawierającą marzenie dziewczynki. Nikt nie przypuszczał, ze historia może się tak potoczyć, a jednak balonik znalazł nadawcę, który postanowił spełnić pragnienie Leny. 

Przedszkolaki na smyczyWycieczka przedszkolna gęsiego i na smyczy. "Jedno dziecko się przewróciło"

Niesamowita historia 9-latki

To historia wyjątkowa i jeszcze bardziej nietypowa. Lenka z Kopyści w gminie Łask z okazji swoich dziewiątych urodzin wypuściła w powietrze balonik z kartką. Okazało się, że ten przeleciał prawie 100 km, a w powietrzu dryfował przez dziewięć dni. Wylądował w Krzyszkowicach niedaleko Piątku, a znalazł go myśliwy. Mężczyzna początkowo nie zwrócił uwagi na przedmiot i pomyślał, że to śmieć. Coś jednak podpowiedziało mu, by to sprawdził i jak się okazało, znalazł list dziewczynki. 

Mężczyzna sprawą zainteresował władze Piątku. Burmistrz Krzysztof Lisiecki także uznał, że sprawy nie można zbagatelizować i obowiązkiem wszystkich jest spełnienie marzenia Lenki. Nikt nie spodziewał się, że historia z balonikiem może mieć ciąg dalszy. 

Zobacz wideo Czym jest szczęście? Przedszkolaki odpowiadają

Burmistrz spełnił marzenie dziewczynki

Burmistrz Gminy Piątek wykazał się piękną postawą i postanowił spełnić marzenie dziewczynki, którym jest przeżycie ciekawej przygody. Mężczyzna napisał list do Leny, w którym oficjalnie zaprosił ją i jej rówieśników z klasy na wycieczkę do Gminy. 

Po etapie telefoniczno-korespondencyjnej znajomości w miniony wtorek, 7 czerwca Lenka wraz z koleżankami i kolegami ze swojej klasy pod opieką pani dyrektor Jolanty Wilczyńskiej i wychowawczyni Agnieszki Sobczak odpowiedzieli na zaproszenie Burmistrza i przyjechali do Piątku. Pierwszym punktem wycieczki trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Okupie była wizyta w Urzędzie Miejskim w Piątku, gdzie na dzieci oczekiwali Burmistrz Krzysztof Lisiecki wraz z Sekretarz Gminy - Renatą Lepalczyk i pracownikiem ds. promocji, Jackiem Michalskim

- poinformowały władze Gminy Piątek.

Uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające pobyt w Geometrycznym Środku Polski, otrzymali też gadżety, a K. Lisiecki przekazał dla zaprzyjaźnionej szkoły maskotę Piątku - wykonaną przez miejscowego rzeźbiarza sowę. Atrakcji także nie brakowało, a uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni. 

Więcej o: