Boże Ciało - kiedy? Przed uczniami sporo wolnego przed wakacjami

Kiedy Boże Ciało? Wyczekiwany długi weekend zaczyna się już niedługo. Uczniowie będą mogli cieszyć się czterema dniami wolnego.

Więcej informacji na temat świąt, uroczystości państwowych oraz kościelnych  i dłuższych weekendów znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Skąd wzięło się Boże Ciało? Naukowcy zabierają głos

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest ważnym świętem dla katolików i dniem ustawowo wolnym od pracy. Oznacza to, że szkoły, uczelnie, fabryki i sklepy są zamknięte. Dla uczniów to czas, w którym będą mogli cieszyć się długim weekendem - od czwartku do niedzieli. Niektóre miejsca pracy również oferują kilkudniowe wolne. W innych przypadkach trzeba wziąć urlop. Kiedy Boże Ciało? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Dzień ten wypada już niedługo. 

Boże Ciało - kiedy? Uczniów czeka dłuższe wolne przed zakończeniem roku szkolnego

Poprzedni długi weekend wypadł w maju. Po prawie dwóch miesiącach uczniowie i studenci mogą liczyć na kilkudniowe wolne. Boże Ciało to święto ruchome i zawsze wypada w czwartek, 60 dni po Wielkiej Nocy. W tym roku obchodzić je będziemy 16 czerwca. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Oznacza to, że wiele miejsc, w tym placówki oświatowe, będzie zamkniętych.

Uczniowie mogą też liczyć na wolny piątek. Dzięki temu weekend wydłuży się z dwóch do czterech dni. Młodzież do szkoły wróci dopiero w poniedziałek. To pozwoli na złapanie oddechu przed ostatnimi poprawkami i zaliczeniami. Inne miejsca w piątek będą działały normalne, dlatego też rodzice, jeśli chcą mieć dłuższy weekend, powinni postarać się o urlop. Tydzień później wypada zakończenie roku szkolnego, na które wiele osób czekało. 24 czerwca młodzież oficjalnie rozpocznie wakacje

Więcej o:
Copyright © Agora SA