Zmiany w 500 plus. Wiele osób się zdziwiło po wejściu na konto

Od 1 czerwca rozpoczął się kolejny okres rozliczeniowy programu Rodzina 500 Plus. Zmieniły się także zasady składania wniosków. Warto zapoznać się ze szczegółami jeśli nadal nie złożyliśmy dokumentów.
Zobacz wideo Czy waloryzacja 500 plus jest możliwa?

Zmiany w 500 plus. Od nowego okresu rozliczeniowego całkowitą obsługą programu Rodzina 500 Plus, w tym realizacją wypłat zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Niektórzy rodzice wciąż czekają na przelew i nie wiedzą, że termin przekazania środków będzie przyznany automatycznie i losowo oraz pozostanie niezmienny do końca okresu rozliczeniowego.

Natalia Siwiec z córkąNatalia Siwiec nagrywa córkę, gdy ta mówi wprost, że nie chce. "Jaka mina"

Wiele osób się zdziwiło po wejściu na konto, kiedy kolejne terminy wypłat?

Nie każdy przygotował się na zapowiadane zmiany. Są osoby, które czekają na wypłatę świadczenia, zastanawiając się, dlaczego jeszcze nie otrzymali pieniędzy. Warto zaznaczyć, że związane jest to ściśle z nowymi zasadami. To ZUS od 1 czerwca wypłaca należne środki i to on wyznacza dzień przekazania świadczenia. 

Kolejne terminy wypłat to 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dzień miesiąca. W przypadku, gdy płatność wypada na dzień wolny od pracy, środki zostaną przekazana dzień wcześniej.

Aleksandra i Michał ŻebrowscyŻebrowska wspomina rozmowę z synem. "Mamo, wiem, że musiałaś robić seks z tatą"

Gdzie możemy sprawdzić, na jakim etapie jest złożony przez nas wniosek?

Cały proces od momentu złożenia wniosku, do wypłaty możemy śledzić na swoim koncie PUE ZUS. Jest to internetowa platforma usług, umożliwiająca generowanie i przesyłanie wszelkiej dokumentacji drogą elektroniczną. 

Aby sprawdzić na PUE interesujące nas informacje dotyczące wypłacania świadczenia 500 Plus, należy się zalogować w portalu poprzez profil zaufany lub poprzez bankowość elektroniczną. Proces jest szybki i łatwy.

Po zalogowaniu trzeba kliknąć zakładkę "Rodzina 500 Plus", kolejno wyświetlić listę złożonych przez siebie wniosków. Wybrać jeden z nich, zaznaczyć i nacisnąć przycisk "Wyświetl szczegóły", a kolejno "Wypłaty i zwroty". W ten sposób uzyskamy pełną wiedzę na temat tego kiedy możemy spodziewać się przekazania środków. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli nie złożyłeś jeszcze wniosku koniecznie zrób to do końca czerwca

Przypominamy także, że osoby, które nie złożyły jeszcze niezbędnych dokumentów w celu pozyskania świadczenia 500 Plus, są zobowiązane zrobić to najpóźniej do końca czerwca br. 

W przypadku złożenia dokumentów w terminie późniejszym wnioskodawca traci prawo do wypłacenia należnego mu wyrównania za poprzednie miesiące.

Więcej o: