Do kiedy wystawianie ocen? To ostatni dzwonek dla uczniów na poprawę średniej

Do kiedy wystawienie ocen? Pytają uczniowie, którzy na horyzoncie już wypatrują wakacji. Te kilka dni czerwca, które pozostało na do zakończenia roku szkolnego warto przeznaczyć na wytężoną naukę. Wśród uczniów trwa wyścig o czerwony pasek, który będzie ukoronowaniem całorocznej pracy w trudnych warunkach, ze względu na istniejące obostrzenia oraz naukę zdalną.

Do kiedy wystawianie ocen? Na to pytanie szukają odpowiedzi głównie ci uczniowie, dla których walka o czerwony pasek ciągle trwa. Faktem jest, że do zakończenia roku szkolnego pozostały jeszcze dwa tygodnie, to jednak tej faktycznej nauki nieco mniej, raptem kilka dni. Wszystkie oceny końcowe muszą być wystawione jeszcze przed zwołaniem Rady Pedagogicznej.

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Do kiedy wystawianie ocen? Ile pozostało jeszcze czasu na poprawę stopni?

Uczniowie, którym zależy na jak najlepszych wynikach na świadectwie - szukają odpowiedzi na pytanie: ile jeszcze mają czasu na poprawę stopni i do kiedy jest wystawianie ocen przez nauczycieli?  Chociaż zakończenie roku 2021/2022 jest dopiero w piątek 24 czerwca, to oficjalnie najcięższa praca zakończy się właściwie za kilka dni, do momentu zwołania Rady Pedagogicznej. Oznacza to, że oceny końcowe muszą pojawić się w dzienniku nieco wcześniej.

Niestety nie ma jednego terminu zwołania Rady dla wszystkich szkół w kraju. W każdej placówce wyznacza go dyrektor wraz z nauczycielami. Z reguły, spotkanie nauczycieli i podsumowanie pracy uczniów, odbywa się mniej więcej w połowie czerwca, a więc ostateczne oceny powinny pojawić się w dzienniku 2-3 dni wcześniej. W tym roku w większości szkół przeważnie Rada Pedagogiczna zwoływana jest przed Bożym Ciałem - czyli de facto na naukę i poprawę ocen pozostał mniej niż tydzień.

Oceny na świadectwie. O czym należy pamiętać?

W gonitwie o jak najlepsze oceny i świadectwo z paskiem należy pamiętać jeszcze o jednej ważnej rzeczy. Chodzi tu oczywiście o ocenę z zachowania - zostało jeszcze trochę czasu na zapunktowanie u wychowawcy i zdobycie dodatkowych plusów. Warto o tym pamiętać, ponieważ zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji, aby otrzymać świadectwo z wyróżnieniem - trzeba zdobyć średnią ocen minimum 4,75 oraz mieć bardzo dobre lub wzorowe zachowanie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA