700 plus - od kiedy? Są przecieki o podwyżce świadczenia dla rodziców

700 plus - od kiedy? Pytają rodzice dzieci, którzy oczekują podwyżki świadczenia ze względu na wszechobecny wzrost cen. Czy waloryzacja dodatku dla dzieci jest możliwa? W najbliższej przyszłości rząd nie planuje zmian dotyczących podwyżki świadczenia, chociaż wielu polityków nie wyklucza tego, że mogą nastąpić modyfikacje dotyczące 500 plus.

700 plus - od kiedy? Czy świadczenie rodzinne jakim jest 500 plus będzie waloryzowane? Rodzice, których na co dzień dotykają skutki galopującej inflacji, już dawno zwrócili uwagę, że kwota jest niewystarczająca i powinna zostać podniesiona. Rząd jednak informuje, że obecnie nie ma możliwości podwyżki. Wszystko może się zmienić w następnym roku, kiedy w Polsce będą miały odbywać się wybory samorządowe, jedne z ważniejszych w kraju.

Zobacz wideo Tusk: Nikt nikomu nie zabierze 500+

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

700 plus - od kiedy? Czy rodzice mogą liczyć na podwyżkę?

O możliwości waloryzacji świadczenia i podniesienia kwoty do 700 zł informowały już wcześniej media. Niektórzy politycy partii rządzącej również zauważali fakt, że w dobie tak wysokiej inflacji, 500 plus jest niewystarczające i powinno być podniesione. Elżbieta Rafalska, była minister rodziny, pracy i polityki społecznej, a obecnie europosłanka PiS również odniosła się do tematu podwyżki świadczenia.

Podniesienie wysokości świadczenia o 50 zł będzie oznaczać dla budżetu 4 mld zł miesięcznie. A oczekiwania są zapewne większe. Zróżnicowałabym świadczenie 500 plus dla rodzin wielodzietnych i dała im np. dodatek inflacyjny na czas wielkiej drożyzny

– komentowała Elżbieta Rafalska, cytowana przez portal wp.pl.

Waloryzacja 500 plus? Tego chce ponad połowa Polaków700 plus - od kiedy? 500 plus nie wystarcza w dobie inflacji

Chociaż zapędy rodziców studził całkiem niedawno sam rzecznik rządu, Piotr Müller. Był on gościem porannego wydania w Radiu ZET (w piątek 3 czerwca). Polityk przyznał, że w najbliższej przyszłości nie ma w planach podwyżki świadczenia, jednak nie jest to temat całkowicie zamknięty, który może powrócić w przyszłości.

Mamy różne analizy różnych programów obniżki podatków czy modyfikacji programów społecznych, ale one są zawsze równoległe w stosunku do tego, jak wygląda sytuacja gospodarcza czy ekonomiczna. W tej chwili skupiamy się na obniżeniu podatków od 1 lipca, czy na podatkach sektorowych, które obniżą, chociażby ceny benzyny czy energii. I tam decydujemy się na kierowanie środków, bo to jest w tej chwili priorytet. Nie wykluczam, że w przyszłości mogą nastąpić modyfikacje 500 plus, natomiast w tej chwili nie ma takiej decyzji

- powiedział Müller na antenie Radia ZET.

Od kiedy 700 plus? Rzecznik rządu studzi entuzjazm rodzicówOd kiedy 700 plus? Rzecznik rządu studzi entuzjazm rodziców

Ile warte jest świadczenie? Eksperci wyliczyli

Galopująca inflacja powoduje, że ceny rosną z miesiąca na miesiąc. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w kwietniu 2022 roku wyniosła ona aż 12,4 proc. Efektem tego, dzisiaj za kwotę świadczenia 500 plus można kupić zdecydowanie mniej niż przed laty, kiedy ten program został wprowadzony.

Eksperci w dziedzinie finansów przeliczyli, że obecnie świadczenie jest warte nieco ponad 300 zł. Dlatego coraz głośniej mówią o potrzebie podwyżki.

Więcej o: